1. HABERLER

  2. Suriyelilerin Kaldığı Kampa Ziyaret

Suriyelilerin Kaldığı Kampa Ziyaret

Suriyelilerin Kaldığı Kampa Ziyaret
A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Yadigar Gökalp İlhan ve beraberindeki heyet, Kilis'te 14 bin Suriyelinin barındığı konteyner kenti ziyaret etti. Gaziantep'e bir toplantı için gelen S

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Yadigar Gökalp İlhan ve beraberindeki heyet, Kilis'te 14 bin Suriyelinin barındığı konteyner kenti ziyaret etti.
Gaziantep'e bir toplantı için gelen SGK Başkan Yardımcısı Yadigar Gökalp İlhan, beraberindeki daire başkanları, SGK Kilis İl Müdürü Feyzullah Bayındırlı ile birlikte konteyner kente geldi. Burada Suriyeli sığınmacılar ile bir araya gelen SGK Başkan Yardımcısı İlhan, Suriyeliler ile görüştü. İlhan, yapılan hizmetlerin takdire şayan olduğunu ifade etti. Suriyelilerin kendilerine sunulan hizmetten memnun olduklarını söyleyen SGK Başkan Yardımcısı Yadigar Gökalp İlhan, Kilis'e kentte yaşayan Suriyelileri ziyaret etmek için geldiklerini belirterek, "Birçok kurum ve kuruluşumuz gerekli çalışmaları Suriyeliler için yapıyor. Bizim kurumumuz adına bize düşen herhangi bir şey var mı, diğer kurumlar ile işbirliği yaparak buradaki yaşama nasıl katkıda bulunabiliriz. Onu kendi gözlerimizle görmek istedik. Ziyaretimizde birçok yüzü mutlu görüyoruz. Güler bir yüz görebiliyoruz" dedi.
Suriyelilerin verilen hizmetten memnun olduğunu anlatan İlhan, şöyle konuştu: "Tabi koşullar çok daha iyi olabilir. Bunun için gerekli çalışma yapılıyor. Belki o süreç hızlandırılabilirse, tabi ilk etapta bir yerde bulabilmek yaşamak, son derece önemliydi. Çocuk sayısı fazla, özürlü aileler var. Belki hızlı bir şekilde diğer konteynerlere gönderilmesi sağlanabilirse buradaki koşullar biraz daha iyi olacak diye düşünüyorum. Ama kolay bir şey değil kendi vatanlarından uzakta olmak. Kendi akrabalarından kendi evlerinden uzak olmak kolay değil ama Türkiye'nin böyle sıcak elini açmış olması onları memnun etmiştir."
(MAD-MAD-HO-Y)

10.02.2013 14:15:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT