1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriyelilere Yönelik Yardım Kampanyası Başlatıldı Gaziantep

Suriyelilere Yönelik Yardım Kampanyası Başlatıldı Gaziantep

Suriyelilere Yönelik Yardım Kampanyası Başlatıldı  Gaziantep
A+A-

Ülkelerindeki iç kargaşadan dolayı kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için yardım kampanyası başlatıldı. Gaziantep Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, S

Ülkelerindeki iç kargaşadan dolayı kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler için yardım kampanyası başlatıldı.
Gaziantep Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Suriye'deki olaylar sebebiyle Türkiye'ye sığınan Suriye vatandaşları için başlatılan yardım kampanyasının, 27 Aralık 2012 tarih ve 28510 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Başbakanlık Genelgeleri yayınlandığı belirtildi.
Gaziantep Valiliği açıklamasına göre Başbakanlık genelgesi şöyle; "Suriye'deki olaylar sebebiyle yurtlarını terk ederek komşu ülkelere sığınmaya çalışan yüz binlerce insan, can güvenliği, açlık, susuzluk, barınma ve salgın hastalık sorunları ile karşı karşıya bulunmaktadır. Bir insanlık borcu olarak, muhtaç ve mağdur durumda bulunan dost ve kardeş Suriye halkına insani yardım için vakit kaybetmeden ve süratle harekete geçme ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla, halkımızın da beklentileri doğrultusunda; muhtaç ve mağdur durumda bulunan Suriyeli sığınmacılara yardım için her türlü desteği sağlayacaktır. Bu amaçla, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda; insani yardım kuruluşları, vakıflar, dernekler, meslek kuruluşları, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Başlatılan bu yardım kampanyasında; valiliklerimiz, belediyelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca toplanan yardımlar ekte belirtilen hesap numaralarına aktarılacaktır. Gerçek ve tüzel kişiler bu hesaplara doğrudan bağış yapabileceklerdir. Sivil toplum kuruluşlarımızdan istekli olanlar, topladıkları yardımı bölgeye ulaştırmak üzere bu hesaplara aktarabileceklerdir. Tüm yardım toplama faaliyetleri, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılacaktır. Halkımızın, ulusal ve yerel basınımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile her düzeydeki kamu görevlilerinin, meslek odalarının ve birliklerin, bir insanlık görevi olan bu yardım kampanyasına gönüllü olarak her türlü desteği vereceklerine inancımız tamdır."
(MAD-Eİ-Y)

07.01.2013 18:11:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT