1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriyeliler, Türkiye'nin Yardımlarıyla Hayata Tutunuyor

Suriyeliler, Türkiye'nin Yardımlarıyla Hayata Tutunuyor

Suriyeliler, Türkiyenin Yardımlarıyla Hayata Tutunuyor
A+A-

Türkiye, yurt içinde bulunan sığınmacıların yanında Suriye'de çadırlarda kalan Suriyeli vatandaşlara da yardım elini uzatıyor. Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Suriye'nin Esse

Türkiye, yurt içinde bulunan sığınmacıların yanında Suriye'de çadırlarda kalan Suriyeli vatandaşlara da yardım elini uzatıyor.
Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan Suriye'nin Esselame Sınır Kapısı ve çevresinde kurulan çadır ve barakalarda yaşayan yaklaşık 7 bin Suriyelinin tüm ihtiyaçları Türkiye Cumhuriyeti ve sivil toplum örgütleri tarafından karşılanıyor. Başta İHH, Kimse Yokmu Derneği olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerindeki sivil toplum örgütleri, Suriyelilere yardım ulaştırıyor. Kızılay ve AFAD'ın gerçekleştirilen yardımlarda, Suriye tarafında günde 2 öğün kurulan aşevinde sıcak yemek veriliyor. Battaniye, soba, ısıtıcılar başta olmak üzere gıda ve temizlik malzemeleri Suriyelilere ulaştırılıyor. Karayolu ile Kilis'e getirilen eşyalar Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Esselame Sınır Kapısı'na ulaştırılıyor. Gece soğuk havalarda çadırların içerisinde kalan Suriyeliler, Türkiye'ye yardımlarından dolayı teşekkür ediyor.
(MAD-ÖZ-Y)

28.12.2012 11:35:59 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT