1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriyeliler Silahla Kaçarken Yakalandı

Suriyeliler Silahla Kaçarken Yakalandı

Suriyeliler Silahla Kaçarken Yakalandı
A+A-

Mardin'de düzenlenen operasyonda bir adet tabanca ile bir adet uzun namlulu silah ele geçirildi. Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Mardin-Nusaybin karayolunda bir aracın 'dur' ihtarı

Mardin'de düzenlenen operasyonda bir adet tabanca ile bir adet uzun namlulu silah ele geçirildi.
Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Mardin-Nusaybin karayolunda bir aracın 'dur' ihtarına uymayarak kaçtığı belirtildi. Açıklamada, "Durumundan şüphelenilerek durdurulmak istenen bir araç 'Dur' ihtarına uymayarak kaçması üzerine yapılan takip neticesinde, Kızıltepe Nusaybin yolu Alakuş kavşağı üzerinde durdurulmuş, araçta yapılan aramada, 1 adet Glock marka 9.19 milimetre tabanca ele geçirilmiş, araç içerisinde bulunan 1'i Suriye uyruklu 2 şahıs gözaltına alınmıştır. Söz konusu aracın takibi esnasında araçtan atlayarak mısır tarlasına kaçtığı tespit edilen Suriye uyruklu 1 şahıs mısır tarlasında yapılan aramada yakalanarak gözaltına alınmış, olay yerinde yapılan aramalarda parçalara ayrılmış halde; uzun namlulu silaha ait şarjör, gövde, dipçik ve alev gizleyen ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli makamlara sevk edilen Suriye uyruklu 2 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir" denildi.
Öte yandan, Nusaybin ilçesi ipek yolu üzeri oluşturulan uygulama noktasında durdurulan bir araçta polis arama yaptı. Aramalar sonucunda aracın sağ ve sol tekerleklerinin üzerinde bulunan davlumbazın içerisine zulalanmış vaziyette muhtelif marka ve modellerde, 384 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi. Araçta bulunan 3 şahıs ilgili tahkikatın sürdüğü belirtildi.
(MA-YRT-AŞ-Y)

05.12.2012 14:58:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT