1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriyeliler İçin Başlatılan Yardım Kampanyası

Suriyeliler İçin Başlatılan Yardım Kampanyası

Suriyeliler İçin Başlatılan Yardım Kampanyası
A+A-

Mersin'in Erdemli ilçesinde faaliyet gösteren Sağlık Gönüllüleri Derneği (DERMAN) Yönetim Kuru Üyeleri, ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu'nu ziyaret ederek, Suriyeli mülteciler için başlatılan yard

Mersin'in Erdemli ilçesinde faaliyet gösteren Sağlık Gönüllüleri Derneği (DERMAN) Yönetim Kuru Üyeleri, ilçe müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu'nu ziyaret ederek, Suriyeli mülteciler için başlatılan yardım kampanyasına destek istediler.
DERMAN Başkanı Zeynel Abidin Demir, Genel Sekreter Mahmut Özdemir, Başkan Yardımcısı Abdulkadir Baştürk, dernek üyesi Dr. Erdem Halepliler ile Cafer Taner'in de katıldığı ziyarette Türkiye'ye sığınan ve halen ülkelerinde bulunan Suriye halkına yardım için destek talebinde bulunuldu. Ziyarette konuşan Derman Basın Sözcüsü Abdulkadir Baştürk, müftü Türkmenoğlu'nun ilçeye yeni bir sinerji kazandırdığını belirterek, şunları kaydetti:
"Bizlerde hayırlarda yarışan sivil toplum örgütleri olarak bu sinerjiden faydalanmak için sayın müftümüzü ziyaret etmiş bulunuyoruz. Bir atasözünde 'bir zincirin gücü, o zincirin en zayıf halkasının gücüne eşittir' denilir. Yani zincirin parçaları bir yükü aynı anda taşıyamaz. Bu zincir ancak bir bütün olarak yapabilir. Bundan yola çıkarak 'el ele neler yapabiliriz birbirimize ne katkımız olabilir' düşüncesiyle buradayız. Bilindiği üzere Suriye'de büyük bir dram yaşanıyor ve biz Erdemli'de küçük bir dernek olarak bu konuya bir parmak bastık. Yardım kampanyası başlattık. Yardımın tüm Erdemli'ye yayılması noktasında kamu ve sivil toplum örgütlerinin de istekli olduklarını düşünüyoruz. Toplumsal mutabakatın merkezlerinden olan müftülüğümüzden de desteklerini ve yardımlarını talep ediyoruz. Umuyoruz bu yardım kampanyası Erdemli'ye ait birlik ve beraberlik dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına dönüşür" şeklinde konuştu.
Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu ise Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da Suriye'ye yardımlar konusundaki hassasiyetine dikkat çekerek, " Ecdadımızın mekanı Suriye düne kadar bizim ilimiz diyebileceğimiz bir yer idi. Biz millet olarak daima mazlumun yanında olmuşuzdur, olmaya da devam edeceğiz. Bu tür konularda tabii ki yardımcı olacağız. Üstelik buna bir de komşuluk ekleniyor. Bakınız Erdemli'de Suriye için 16 bin 603 lira yardım toplanmış. Bu ilçemiz insanının yardım konusundaki hassasiyetini açık bir şekilde ortaya koyuyor" diye konuştu.
(OKİ-Y)

15.02.2013 13:36:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT