1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriyeliler Demokratik Haklarını Kullanmak İçin Kuyruğa Girdi

Suriyeliler Demokratik Haklarını Kullanmak İçin Kuyruğa Girdi

Suriyeliler Demokratik Haklarını Kullanmak İçin Kuyruğa Girdi
A+A-

Kilis'te, konteyner kentte kalan Suriyeliler, özgür bir şekilde oylarını kullanmak için kuyruğa girdi. Suriyeliler, tarihlerinde ilk kez demokratik bir ortamda oy kullanmak için, Kilis'te konteyner

Kilis'te, konteyner kentte kalan Suriyeliler, özgür bir şekilde oylarını kullanmak için kuyruğa girdi.
Suriyeliler, tarihlerinde ilk kez demokratik bir ortamda oy kullanmak için, Kilis'te konteyner kentteki seçim merkezlerinde kuyruğa girdi. 60 adayın yarıştığı seçimlerde Suriyeliler, muhtarlık ve idare meclisi seçimleri için oy vermeye sabah saat 09.00'da başladı. Oy verme işlemi, saat 16.00'da bitecek.
Sıraya girerek oy kullanma sırasının kendilerine gelmesini bekleyen sığınmacılar, "İlk kez hür bir şekilde seçim yapıyoruz. İnşallah bundan sonra da böyle demokratik ve özgür bir şekilde oy kullanırız. Bize bu imkanı sunan Türkiye'ye teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Öte yandan, Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli ile Adalet Komisyonu Başkanı ve İl Seçim Kurulu Başkanı Şehmuz Akçakaya, seçim merkezlerinde seçimlerin sağlıklı yapılıp yapılmadığını denetledi. Seçimlerin sorunsuz yapılması için polis ve özel güvenlik ekipleri konteyner kent içerisinde geniş güvenlik önlemi alırken, herhangi bir olayın yaşanmadığı bildirildi.
(MAD-MAD-SO-Y)

17.01.2013 14:14:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT