1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriyeli Mağdurlar İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

Suriyeli Mağdurlar İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

Suriyeli Mağdurlar İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı
A+A-

Suriye'deki iç savaşta mağdur olanlar için, Malatya Bir Damla Yardımlaşma Derneği tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Bir Damla Yardımlaşma Derneği Başkanı Başkanı Gülten İlhan yaptığı açıklam

Suriye'deki iç savaşta mağdur olanlar için, Malatya Bir Damla Yardımlaşma Derneği tarafından yardım kampanyası başlatıldı.
Bir Damla Yardımlaşma Derneği Başkanı Başkanı Gülten İlhan yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 20 aydır bombalanan Suriye'de hayatını kaybeden 100 binden fazla sivil var ve bunun 5 binden fazlası masum çocuk... Duyarsız kalınmaması gereken bu insanlık ayıbının biran önce son bulması dileğiyle, biz neler yapabiliriz diyerek yola çıktık. Bir Damla Derneği olarak insani bir hareketi ilimizde de başlatarak, Suriye'deki olumsuzluklara istemeden muhatap kalan yorgun ve ihtiyaçlı güzel insanların yanında olma, yaralarına merhem olma amacındayız. Bugün onlara yarın bize düşüncesi ile onlara olan samimi ve içten duygularımızı somutlaştırma adına attığımız sosyal adımlardır yaptığımız çalışmalarımız..." ifadelerini kullandı.
"Bir Damla Derneği olarak Malatya Valiliği'nden izin alarak faaliyet gösteren diğer STK'ları da bu anlamlı projeye ortak ederek ilimiz genelinde yardım çağrısı ile maddi ve ayni katkı açığa çıkarmayı umuyoruz. Bu amaçla Suriye'den gelen heyeti ilimizde ağırlayarak bölgede gelişen durumlar hakkında daha sağlıklı bilgi sahibi almanın yanı sıra acil ihtiyaçları öğrenme fırsatı da bulduk. İlgili heyetle beraber Malatya Belediye Başkanı ve Malatya TSO Başkanı ziyaret edilerek bir takım görüşmeler yapıldı" diyen İlhan, açıklamasını şöyle tamamladı:
"Malatya'dan 42 ülkeye yayın yapan VTV televizyonunda, 10 Aralık Pazartesi akşamı canlı yayın ile mağdur ve mazlum Suriye halkına yardım kampanyası programı yapıldı. Programa; MÜSİAD, Meşale Derneği, Hanımeli Derneği, Mazlumder, Yetimler Kervanı, Yağmurder ve Suriyeli misafirler katıldı. Canlı bağlantılarla ayni ve nakdi yardım sözleri alındı."
(NA-SO-Y)

12.12.2012 12:02:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT