1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriyeli Çocuklara Oyuncak Kampanyası Sürüyor

Suriyeli Çocuklara Oyuncak Kampanyası Sürüyor

Suriyeli Çocuklara Oyuncak Kampanyası Sürüyor
A+A-

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından Suriyeli mültecilerin çocuklarına hediye edilmek üzere başlatılan oyuncak kampanyasına bir destek de Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu'ndan geldi. Öğr

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından Suriyeli mültecilerin çocuklarına hediye edilmek üzere başlatılan oyuncak kampanyasına bir destek de Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu'ndan geldi.
Öğrenciler beraberinde getirdikleri oyuncaklarını kumbaraya atarken, Suriyeli mülteci çocuklara oyuncak kampanyasına okul olarak destek olmak istediklerini belirten Okul Müdürü Halit Kızılkaya, "Öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız konuya ilgi gösterdiler, hepsine teşekkür ediyoruz. Biz Anadolu insanı olarak dünyada bütün ezilenlere, zorda kalanlara her zaman kucak açmış bir milletin evlatlarıyız. Şu anda 200 bine yakın Suriyeli insan ülkemizde bulunuyor. Gerek bu kampanyaya, gerekse benzer kampanyalara herkesin elinden geldiğince katkıda bulunması milletimizin büyüklüğünün bir göstergesidir" dedi.
Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu'nda okuyan Suriyeli Muhammed Mehdi Alloji, "Suriyeli mülteci kardeşlerimiz, sizlerin gönderdiği oyuncaklarla oyunlar oynayacak. Onların çok büyük sorunları var. Tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda Türk halkının verdiği desteğe çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
(İHA-FM-Y)

25.01.2013 11:59:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT