1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriyeli Ailelere Yardımlar Sürüyor?

Suriyeli Ailelere Yardımlar Sürüyor?

Suriyeli Ailelere Yardımlar Sürüyor?
A+A-

Batman'a sığınan Suriyeli ailelere ulaştırılmak üzere çeşitli çevrelerce sağlanan değişik yardımlar ve temin edilen odunlar mağdurlara ulaştırılmaya devam ediliyor. Batman'daki tüm sivil toplum ve

Batman'a sığınan Suriyeli ailelere ulaştırılmak üzere çeşitli çevrelerce sağlanan değişik yardımlar ve temin edilen odunlar mağdurlara ulaştırılmaya devam ediliyor.
Batman'daki tüm sivil toplum ve demokratik kitle kuruluşlarının oluşturduğu Batman'daki Suriyelilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Girişimi gönüllüler eliyle yardım ulaştırılmaya devam ediyor. Yaklaşık 140 aileye soba ve 170 aileye odun temin eden sivil toplum örgütleri, yardımları ailelere ulaştırdı. Bu arada Batmanlı gönüllüler 11 araçlık yardım konvoyu çıkararak kentin varoşlarına sığınan Suriyeli ailelere değişik yardımları ulaştırdı. Araçlarıyla gönüllü olarak yardımları dağıtan duyarlı vatandaşlar, bütün kenar semtlere ulaştı. Batman'daki sivil toplum örgütlerinin oluşturduğu girişimin sadece son 10 gün içerisinde Suriyeli ailelere 140 adet soba, 120 adet küçük piknik tüp, 120 adet döşek, yaklaşık 500 adet battaniye, yüzlerce kişiye yetecek giyim malzemesi, yaklaşık 250 aileye değişik gıda paketi, deterjan gibi malzemeleri teslim ettiği belirtildi.
(MŞY-AKK-Y)

28.01.2013 15:09:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT