1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriyeli Ailelere Belediyeden Yardım Eli

Suriyeli Ailelere Belediyeden Yardım Eli

Suriyeli Ailelere Belediyeden Yardım Eli
A+A-

Beylikdüzü Belediyesi, ülkelerinde gelişen iç karışıklıklardan dolayı yaşadıkları yerleri terk ederek, bir süre önce ilçeye gelen Suriyeli ailelere, yardım eli uzattı. Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İş

Beylikdüzü Belediyesi, ülkelerinde gelişen iç karışıklıklardan dolayı yaşadıkları yerleri terk ederek, bir süre önce ilçeye gelen Suriyeli ailelere, yardım eli uzattı.
Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Sosyal Yardım İşleri Bürosu, maddi durumu iyi olmayan, hasta, yatalak, engelli ve ihtiyaç sahiplerine destek oluyor. Geçtiğimiz günlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun'un talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen çalışma ile Suriye'den Beylikdüzü'ne gelen yaklaşık 15 aileye de temel ihtiyaç maddeleri, Sosyal Yardım İşleri Bürosu tarafından ulaştırıldı. Aileler ayrıca Beylikdüzü Aile Destek Merkezi'ne (BADEM) gelerek, kıyafet eksiklerini de tamamladı.
Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Sosyal Yardım İşleri Bürosu, son olarak Yakuplu Mahallesi'ne yerleştirilen Suriyeli bir ailenin daha yüzünü güldürdü. Belediye, Suriyeli ailenin kanepeden halıya, mutfak eşyasından giyecek ve gıda yardımına kadar birçok ihtiyacını karşıladı. Düzenli olarak aranacak ailenin, zaman içinde ortaya çıkacak diğer ihtiyaçları da giderilecek.

SURİYELİ AİLENİN SEVİNCİ
Suriyeli kadın Sabahe, evde 6 kişinin yaşadığını ifade ederek, hasta eşinin ve bir oğlunun Suriye'de kaldığını, savaştan etkilendiği için gözlerinin az gördüğünü, ayrıca 2 çocuğunun da sağlıklı olmadığını, ilaç almaları gerektiğini söyledi ve 8 yaşındaki çocuğunun da eğitim almayı isteğini dile getirdi.
Tüm istekleri dinleyen ve not alan Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil, ailenin sağlıkla alakalı kontrollerini başlatarak, aileyi Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi'nde hizmet veren Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'ne yönlendirdi. Yeşil, ihtiyaçların aciliyet sırasına göre yerine getirilmeleri için ilgili birimlere talimat verdi. Ailenin sevinçleri ise objektiflere yansıdı.
(ET-OK-Y)

23.01.2013 10:53:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT