1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriye'den Kaçan Mültecilere Sıcak Yemek

Suriye'den Kaçan Mültecilere Sıcak Yemek

Suriyeden Kaçan Mültecilere Sıcak Yemek
A+A-

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Suriye'deki iç savaştan kaçan mültecilere hayırsever iş adamları tarafından her gün sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Suriye'de aylardır süren iç savaş sebebiyle c

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Suriye'deki iç savaştan kaçan mültecilere hayırsever iş adamları tarafından her gün sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.
Suriye'de aylardır süren iç savaş sebebiyle canlarını kurtarmak için memleketlerinden göç ederek Türkiye'ye sığınan mültecilere Ceylanpınarlı esnaf her türlü yardımda bulunuyor. Suriye'nin Haseki kentinin Resulayn ilçesinde, PKK'nın Suriye'deki kanadı PYD ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasındaki şiddetli çatışmaları sonucu ülkelerini terk eden Suriyeliler, Ceylanpınar'da hayata tutunmaya çalışıyor. İlçe halkının yardımlarıyla savaşı unutmaya çalışan Suriyeliler, dağıtılan sıcak yemeklerle karınlarını doyuruyor. Ceylanpınar ilçesinde Diyarbakırlı işadamı İçkale firmasının sahibi Yılmaz Öz tarafından karşılanan 3 öğün yemek mülteciler için ilaç oluyor. Her gün 500 kişiye yemeğin dağıtıldığı merkezde, 7'den 70'e çok sayıda mülteci yemeklerini alarak evlerine gidiyor. Suriye'deki iç savaşın bir an önce bitmesini isteyen mülteciler, ülkelerini çok özlediklerini söylüyor.
(YS-ÖK-Y)

03.02.2013 14:23:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT