1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriye'den Kaçan 11 Aileye Gürsu Belediyesi Sahip Çıktı

Suriye'den Kaçan 11 Aileye Gürsu Belediyesi Sahip Çıktı

Suriyeden Kaçan 11 Aileye Gürsu Belediyesi Sahip Çıktı
A+A-

Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan 11 aileye Gürsu Belediyesi sahip çıktı. Mültecilere yemek veren Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, ailelerin Türkçe Arapça kursuyla ilgili talebini yeri

Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan 11 aileye Gürsu Belediyesi sahip çıktı. Mültecilere yemek veren Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, ailelerin Türkçe Arapça kursuyla ilgili talebini yerine getireceği sözünü verdi.
Gürsu'nun Yenidoğan Mahallesi'ne yerleştirilen 11 Suriyeli aile ile Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ile yemekte bir araya geldi. Başkan Özcü, Suriye'de insanlık dışı bir dram yaşandığını, ancak bunun uzun sürmeyeceğini belirterek, "Hepimizin hayatında iyi ve zor dönemler vardır. Bu hepimiz için geçerlidir. Ben bu dönemin sizin için kalıcı olmayacağını, biteceğini ve ülkeleriniz de çoluk çocuğunuza kavuşacağınıza inanıyorum ve temenni ediyorum" dedi.
Yemeğin ardından bir Suriyeli mültecinin, "Hak Eğitim Merkezi'nde 15 kişi toplandığında Türkçe-Arapça kursları açılıyor. Biz bunu Gürsu'da istiyoruz ama bir türlü halk eğitime müracaat edemedik" çağrısına ise Belediye Başkanı Orhan Özcü, bu isteği yerine getireceğini söyledi.
(MA-İHS

15.01.2013 10:47:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT