1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriye'deki Dram İnegöl Kent Müzesi'nde Sergileniyor

Suriye'deki Dram İnegöl Kent Müzesi'nde Sergileniyor

Suriyedeki Dram İnegöl Kent Müzesinde Sergileniyor
A+A-

Suriye'de yaşanan zulüm, İnegöl Kent Müzesi'nde açılan fotoğraf sergisi ile gözler önüne serildi. İnegöl Sivil Toplum Platformu'ncu düzenlenen sergi Kent Müzesi'nde açıldı. Sergi açılışında bir kon

Suriye'de yaşanan zulüm, İnegöl Kent Müzesi'nde açılan fotoğraf sergisi ile gözler önüne serildi.
İnegöl Sivil Toplum Platformu'ncu düzenlenen sergi Kent Müzesi'nde açıldı. Sergi açılışında bir konuşma yapan İHH İNİYAD Başkanı Halil İbrahim Zengin, İnegöl sivil toplum kuruluşları olarak İnegöl halkının gündemine Suriye'yi getirmek için bir dizi çalışma başlattıklarını belirterek, bu konuda kendilerine gösterilen desteklerden dolayı İnegöl Belediyesi'ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, Suriye'de bir insanlık dramı yaşandığını ifade ederek, "Yaşanan bu insanlık dramına maalesef dünya sessiz kalmaktadır. Sessizliğin sesi olan ülkemiz, Suriye meselesinde gerekenleri hakkıyla yapmakta ve bu da diğer dünya devletlerine örnek olmaktadır" dedi.
Aktaş, "Bunun yanında şahsım, başkan yardımcılarım, memursözleşmeli ve işçi personelden oluşan belediye çalışanlarımızdan da toplam 7.710 TL nakdi para yardımı topladık. Bunu da Suriye'deki kardeşlerimize göndereceğiz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından 23 Aralık 2012 Pazar gününe kadar açık kalacak olan sergi açıldı.
(MŞ)

19.12.2012 16:08:30 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT