1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriye'de 9 milyon kişi çaresiz

Suriye'de 9 milyon kişi çaresiz

Suriyede 9 milyon kişi çaresiz
A+A-

BM\'nin yayımladığı son verilere göre Suriye\'deki şartlar \'durdurulamaz ve amansız\' bir şekilde kötüye giderken yardıma ihtiyacı olan insanların sayısı 9,3 milyona yükseldi.

 

Kısır çözüm arayışlarıyla kaderine terk edilen Suriye'de halk açlıkla mücadele ediyor. Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Durumlar Koordinatörü Valerie Amos, BM Güvenlik Konseyi (BMGK) üyelerine verdiği brifingte, Suriye'deki insani durumun, 'durdurulamaz ve amansız' bir şekilde kötüye gittiğini belirterek, yardıma ihtiyacı olanların 9,3 milyona yükseldiğini bildirdi. BM Acil Durumlar Koordinatörü Valerie Amos, Suriye'de insani yardıma ihtiyacı olanların sayısının 9,3 milyona yükseldiğini ve bunların 6,5 milyonun ülke içinde evlerinden edildiğini açıkladı. Amos ayrıca insani yardım toplumu adına BMGK'ya insani yardımın engelsiz bir şekilde dağıtımı konusunda güçlerini kullanmalarını için baskıya devam edeceğini söyledi.
 
Yermuk Kampı yerle bir
Özgür Suriye Radyosu'nun Facebook hesabından yayımladığı fotoğraflarda başkent Şam'da Filistinlilerin kaldığı Yermuk Mülteci Kampı'nın içler acısı hali görülebiliyor.
A+A-

HABERE YORUM KAT