1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriye sınırında iki Rus yakalandı

Suriye sınırında iki Rus yakalandı

Suriye sınırında iki Rus yakalandı
A+A-

TSK, Türkiye Suriye sınırındaki yasak bölgede Rus uyruklu silahlı 2 kişinin yakalandığını açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, internet sitesinden yaptığı açıklamada Suriye sınırındaki yasak bölgede silahlı iki Rus vatandaşının yakalandığını açıkladı. 

Hatay’daki Hacıpaşa Hudut Karakolu bölgesinde yakalanan Rusların yanlarında suikast silahı olarak da bilinen GLOCK marka silah ve çok miktarda elektronik cihaz bulunduğu açıklandı. 

TSK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi: 

Türkiye -Suriye hududunda, 2’nci Hudut Alay Komutanlığı (Narlıca/Hatay) Hacıpaşa Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde görevli Mobil Yol Kontrol Unsuru tarafından, Birinci Derece Askeri Yasak Bölgede, Suriye istikametinden Türkiye'ye ellerinde çantalarla iki şahsın geçiş yaptığı tespit edilmiş, şahıslar yapılan "DUR" ikazına uyarak teslim olmuşlardır. 

Yakalanan şahısların, Rus uyruklu ve erkek oldukları tespit edilmiş ve üzerlerinde; bir adet "GLOCK" marka silah, yedi adet değişik cinste cep telefonu, üç adet mikro hafıza kartı ve bir adet taşınabilir bellek bulunmuştur. 

Yakalanan şahıslar Altınözü Cumhuriyet Savcısının talimatıyla, Altınözü İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gözaltına alınmıştır.

A+A-

HABERE YORUM KAT