1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suriye Savaş Uçakları Filistin Kampını Vurdu Şam

Suriye Savaş Uçakları Filistin Kampını Vurdu Şam

Suriye Savaş Uçakları Filistin Kampını Vurdu  Şam
A+A-

Suriye'nin başkenti Şam'daki Filistin mülteci kampı Yermük bugün Suriye savaş uçakları tarafından bombalandı. Başkentteki aktivistler, Suriye savaş uçaklarınca Yermük kampına düzenlenen bu saldırının

Suriye'nin başkenti Şam'daki Filistin mülteci kampı Yermük bugün Suriye savaş uçakları tarafından bombalandı. Başkentteki aktivistler, Suriye savaş uçaklarınca Yermük kampına düzenlenen bu saldırının Suriye'de hükümete yönelik isyanların başlangıcından beri savaş uçaklarınca kampa düzenlenen ilk saldırı olduğunu bildirdi.
Saldırıdaki ölü ve yaralı sayısı tam netlik kazanmazken Suriye İnsan Hakları Gözlem Evi'nin raporuna göre saldırıda 25 kişi hayatını kaybetti. Yermük kampı çoğunlukla Filistinli mülteciler olmakla beraber Suriyelilere de ev sahipliği yapıyor. Beşer Esad'a karşı isyanın alevlenmesinden ( Mart 2011) itibaren kamp ilk defa savaş uçaklarınca bombalandı. Suriye İnsan Hakları Gözlem Evi, Yermük kampına yapılan saldırının Şam'ın güneyinde Suriye Güvenlik Güçleri ile muhalifler arasında yoğun çatışmaların yaşandığı bölgelere bugün düzenlenen altıncı saldırı olduğunu bildirdi. Başkentte şiddet son haftalarda oldukça arttı.
Yermük Suriye'deki en büyük Filistin mülteci kampı. Suriye'de 500 bin Filistinlinin barındığı biliniyor. Bu Filistinliler de Esad yanlısı ve muhalifler olmak üzere iki gruba ayrılmış durumdalar.
(AS-CTŞ-D)

16.12.2012 16:03:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT