1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suriye Askeri Birlikleri Yermük Kampının Etrafında Konuşlandı Şam

Suriye Askeri Birlikleri Yermük Kampının Etrafında Konuşlandı Şam

Suriye Askeri Birlikleri Yermük Kampının Etrafında Konuşlandı  Şam
A+A-

Suriye ordusu, son zamanlarda içerisinde şiddet olaylarının arttığı Yermük kampı çevresinde yığınak yapmaya başladı. Kamp, Pazar günü de Suriye savaş uçaklarınca bombalanmış ve en az 25 kişi hayatını

Suriye ordusu, son zamanlarda içerisinde şiddet olaylarının arttığı Yermük kampı çevresinde yığınak yapmaya başladı. Kamp, Pazar günü de Suriye savaş uçaklarınca bombalanmış ve en az 25 kişi hayatını kaybetmişti.
Suriye askeri birlikleri ve tankları bugün başkent Şam'daki Filistin mülteci kampı Yermük'ün etrafında konuşlandı. Kampın etrafındaki askeri hareketliliğe Devlet Başkanı Beşer Esad'a sadık Filistinliler ile bir takım Filistinlilerin desteklediği muhalifler arasında son zamanlarda çatışmaların artması oluyor. Kampın içindeki şiddetli çatışmalar bugüne kadar yüzlerce insanın kamptan ayrılarak yakınlardaki bölgelere kaçmasına sebep oldu. Suriye savaş uçaklarının Pazar günü kampa düzenlediği hava saldırısında en az 25 kişi hayatını kaybetmişti. Yermük Kampı çevresindeki bu askeri hareketlilik haftalardır Esad yönetiminin başkentin güney batısındaki muhalif oluşumları temizlemek adına yönettiği hareketin bir parçası olarak düşünülüyor.
(AS-CTŞ-D)

17.12.2012 16:18:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT