1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriçi Kadem'de Kuaförlük Kursu

Suriçi Kadem'de Kuaförlük Kursu

Suriçi Kademde Kuaförlük Kursu
A+A-

Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediye Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Hasırlı Kadın Destek Merkezi'nde (KADEM) kuaförlük kursu başladı. Suriçi'nde yaşayan mahalle sakinlerinden gelen yoğun talep üze

Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediye Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Hasırlı Kadın Destek Merkezi'nde (KADEM) kuaförlük kursu başladı.
Suriçi'nde yaşayan mahalle sakinlerinden gelen yoğun talep üzerine Sur Belediyesi ve Sur Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ortak çalışması sonucu KADEM'de kuaförlük kursu açıldı. Verilen kursla ilgili bilgi veren Sur Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Örmek, kurslara katılanların kendi işlerini kurabilecek imkana sahip olabileceğini ifade etti. Örmek, "Kadın destek merkezlerinin artık kendi ayakları üzerinde durabilmesi için çeşitli ekonomik faaliyetleri hayata geçirdik. Son olarak Hasırlı KADEM'de kuaförlük kursu açıldı. Kursun yanı sıra kuaförlük hizmeti de vermektedir. Burada verilen kuaförlük hizmetine vatandaşlarımızın daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak için fiyatları diğer kuaförlere oranla daha düşük tuttuk. Ayrıca bu kuaförlük hizmetinde ihtiyaçların tamamı Mustafa Asoğlu ve Lilafix tarafından karşılandı. Bu şekilde maliyeti sıfıra indirdik. Bundan sonrada orada yapılan bütün hizmetler kursun gelirini sağlayacak. Kira, su faturası gibi giderler kursun gelirleriyle finanse edilebilecek. Temel amaç, hem kursiyerler yetiştirmek ve bu kursiyerlerin kendi işyerlerini açmalarını sağlamaktır. Bu proje iki amaçlı, hem istihdama yönelik hem de uygun bir fiyatla üst düzey kaliteyi Hasırlı Mahallesi'ne getirerek halkımızın yararlanmasını sağlamaktır. Ayrıca kursiyerler deneyimlerini arttırmak için haftanın belirli günlerinde Kuaför Mustafa Asoğlu'na gidiyorlar. Diğer Kadın Destek Merkezleri'nin de kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için bu tarz projeler yapmaya devam edeceğiz. Daha önce başlattığımız 'Her Ev Bir Atölye' projesinde olduğu gibi kendine yeten evler gibi KADEM'lerin de kendine yetmesi gerekiyor. KADEM'lerin de model olması gerekiyor ki Sur içinde bulunan evleri atölyeye çevirebilelim" dedi.
(ÜN-AKK-Y)

09.01.2013 12:03:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT