1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sur'da sokağa çıkma yasağı

Sur'da sokağa çıkma yasağı

Sur'da sokağa çıkma yasağı
A+A-

Diyarbakır Valiliği, Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Polis ve özel harekat timleri zırhlı araçlardan saldırıya başladığı öne sürüldü.

 

DİHA'da yer alan habere göre, sokağa çıkma yasağından hemen sonra Sur'da saldırıya geçen polis, mahalleleri rastgele tararken, sokağa çıkan halk direnişe geçti. Polisin taramasından ilk belirlemelere göre, bir genç yaralandı. HDP ve DBP de, halka "Sur'a gelerek sahip çıkma" çağrısında bulundu.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının ardından Hasırlı ve Lalebey mahalleleri başta olmak üzere tüm mahalleleri ablukaya alan özel harekat polisleri, zırhlı araçlarla mahallelere girmeye çalıştı. Sabah 04.00 sularında ilçeye gelen polisler zırhlı araçlardan sokağa çıkma yasağı olduğu anonsunu geçti. Yapılan anonsun hemen ardından, polislerin etrafa rastgele ateş açarak mahallelere girmeye çalıştığı öne sürüldü. Yasakla birlikte elektriğin de kesildiği ilçede, yüksek binaların tepelerine keskin nişancıların yerleştirildiği görüldü.

'SUR'A GELİN' ÇAĞRISI
İlçede bir katliamın önüne geçmek için heyet oluşturan HDP ve DBP'liler, ilçeye doğru yola çıkarken, tüm Diyarbakırlıları Sur ilçesine gelmeye çağırdı.

A+A-

HABERE YORUM KAT