1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sur’da 8 kişi tahliye edildi

Sur’da 8 kişi tahliye edildi

Sur’da 8 kişi tahliye edildi
A+A-

Diyarbakır Sur'da yaralanan yurttaşlar için ilçeye sevk edilen ambulansa 7 yurttaşlar ulaşırken ağır yaralı bir kişinin yarı yolda bırakılmak zorunda olduğu aktarıldı.

Diyarbakır Sur'da evlerine bomba isabet etmesi sonucunda yaralanan yurttaşların tahliye edilmesi için içeriye giren ambulansa 7 yurttaş ulaştı. İlçeden, Seniha Sürer, Elif Su, annesi Seda Su, İhsan Karatay (epilepsi hastası) olmak üzere toplam 7 yurttaşın ambulansa bindiği belirtildi. Yaralı yurttaşların Cumhuriyet İlkokulunda bekletilen yaralıların buradan Alparslan İlkokulu'na götürülüp buradan da yapılacak aramaların ardından hastanelere götürülmesi bekleniyor. 

Öte yandan evlerine düşen bomba sonucunda bir bacağı kopan yurttaşın ise yolun yarısına kadar diğer yaralılar tarafından taşındığı hastanın ağır yaralı olmasından dolayı taşınamaz halde olduğu belirtildi. Yaralı yurttaş için ambulansın ilçenin iç kısımlarına doğru gitmesini talep eden HDP'li vekillerle valilik yetkilileri arasında görüşmeler sürüyor. Yaralıların emniyet tarafından durdurulduğu iletildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT