1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sürat Teknesi İle Yunanistan'a Kaçacaklardı

Sürat Teknesi İle Yunanistan'a Kaçacaklardı

Sürat Teknesi İle Yunanistana Kaçacaklardı
A+A-

Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'a sürat teknesiyle kaçmak isteyen 15 mülteci ve 1 organizatör yakalandı. Edinilen bilgiye göre, dün akşam Bodrum Sahil Güvenlik ekipleri 11 Nolu bot ile denizde

Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'a sürat teknesiyle kaçmak isteyen 15 mülteci ve 1 organizatör yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, dün akşam Bodrum Sahil Güvenlik ekipleri 11 Nolu bot ile denizde devriyeye çıktı. Kargı açıklarında surat botu gören ekipler surat teknesinin yanına yanaştı. Sahil Güvenlik Botunu gören organizatör sürat botuyla kaçmaya devam etti. Bir süre devam eden kovalamaca sonrasında Sahil Güvenlik ekipleri surat botunu durdurarak bir organizatör ve 15 mülteciyi yakaladı. 8 metre uzunluğunda olan sürat teknesinden 7'si çocuk, 8 yetişkin toplam 15 mülteci Milta marinada bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na götürüldü.
Mültecilerden 5'i Filistin, 5'i burma, 2'sinin Afganistan ve 3 kişinin de Suriye uyruklu olduğu öğrenildi. Yakalanan mültecilerin hedeflerinin Almanya olduğu ifade edildi. Organizatöre kişi başı 2 bin 500 Euro ödeyen mültecilerden 4 kişinin ise Bilecik Valiliği tarafından 1 yıllık oturma izinleri olduğu öğrenildi. Mülteciler polise teslim edilerek Muğla Yabancılar Şubesine gönderildi.
Öte yandan yakalanan organizatör A.D. (24) ise Bodrum Adliyesi'ne sevk edildi.
(EA-İK-ÖZ-Y)

07.02.2013 15:52:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT