1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şüpheli Araç Jandarma Ekiplerini Harekete Geçirdi

Şüpheli Araç Jandarma Ekiplerini Harekete Geçirdi

Şüpheli Araç Jandarma Ekiplerini Harekete Geçirdi
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Beldesi Jandarma Karakol Komutanlığı yakınlarına park edilen şüpheli araç güvenlik güçlerini harekete geçirdi. İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere Beldesi Jandarma Karakol Komutanlığı yakınlarına park edilen şüpheli araç güvenlik güçlerini harekete geçirdi.
İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Yüksekova ilçesinde, sağduyulu vatandaşlar tarafından belediye binasının karşısında şüpheli bir aracın park halinde olduğu ihbarı yapıldı. Bölgede terör hassasiyet göz önünde bulundurularak, aracın eski model olduğu ve Esendere jandarma Karakol Komutanlığına yakın bir yerde park edilmiş olması nedeniyle, adlî makamların talimatı doğrultusunda, patlayıcı madde imha uzmanları ve Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı olay yeri inceleme ekibince müdahale edildi. Açıklamada "Aracın kapıları ve bagaj kilitleri uzaktan kumandalı düzenekle açılarak gerekli inceleme yapılmış, herhangi bir patlayıcı düzenek ve suç unsuruna rastlanmamıştır. Olayla ilgili tahkikata devam edilmektedir" denildi.
(FT-MET-Y)

24.12.2012 17:52:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT