1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Super Mario Bros. sinemalara soyunuyor.. Süper Mario beyaz perde kuşağında mı olacak?

Super Mario Bros. sinemalara soyunuyor.. Süper Mario beyaz perde kuşağında mı olacak?

Super Mario Bros. sinemalara soyunuyor.. Süper Mario beyaz perde kuşağında mı olacak?
A+A-

Super Mario Bors. bu kez film olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hep oyun olarak bildiğimiz super mario bros. film haberi şimdiden süper mario severlerini büyük heyecana soktu.

super mario nun filmi çıkacak olan söz konusu haber geçen haftalarda sony pictures in hack saldırıları yapılmıştı zaten ve sonrasında ise sony picturesin de isminin olduğu vizyonda olmayan filmlerin bilgileri internet ortamında sızmıştı ve gündeme damga vurmuştu..


İnternet ortamında sızan bu bilgiler ışığında ortaya çıkan bu haberler için beklenmedik haberler olarak görülüyor ve super mario Bors. büyük rakibi olan Nintendo yapım için bu konuda sony nin Nintendoya film için yardım yapacağı gelen iddaalar arasında yer alıyor ve hazırlık için iddalar arasında geçen bu film için 2016 yılında vizyonda olması muhtemel olarak belirtiliyor.


Super Mario Bors. film haberi herkesi heycana soktu ve iddaalar arasında geçen super mari bors. film olarak karşımıza çıkmaya soyunuyor. Hep oyun olarak bildiğimiz super mario filmi şimdiden super mario severlerini büyük heycana soktu.Bahsi geçen super mario bros.. filmi için  yapımında süper mario bors inşaacıs shigeru miyamoto'nun rol alacağı gelen iddalar arasında yer alıyor ve bu konuda super mario bors hakkında film için ayrıntılar geldikçe site olarak sizinle paylaşacağız..

 

super.jpeg

Super Mario Bros.

Super Mario Bros. Nintendo tarafından 1985'te piyasaya sürülen bir video oyunudur. Oyun, baş kahramanı Mario'nun yarattığı popülerlik sayesinde halk arasında kısaca Süper Mario olarak bilinir.

Super Mario oyundaki kurgusal yaşadığı ülkenin prensesi olan Prenses Peach'i kurtarmaya çalışmaktadır. İlk gerçek sağa ilerlemeli platform oyunu olan Super Mario Brothers (Süper Mario Kardeşler), kendisinden sonra gelen pek çok bilgisayar ve video oyunu için örnek teşkil etmiştir ve aynı zamanda dünyanın en çok satılan oyun serisi olmayı da başarmıştır.

Oyun, ünlü Japon oyun geliştiricisi Shigeru Miyamato tarafından geliştirilmiştir. Miyamato, Zelda ve Donkey Kong gibi serilerin de geliştiricisi olarak tanınmaktadır.

Süper Mario 85 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen popülerliğinden hiçbirşey kaybetmemiştir. Özellikle çocuklar arasında yarattığı fanatiklik dalgası sebebiyle Nintendo'ya ait olmayan yüzlerce Mario oyunu çıkmıştır. Bu oyunların çoğu flash formatında olup arcade oyun sitelerinde yerini almıştır. Çoğu sadece mario adının popülerliğini kullanmak üzere piyasaya sürülsede orijinal Mario oyununa çok yakın olan oyunlar da çıkmıştır.

Ayrıca bundan başka en önce çıkan oyun Donkey Kong'dan sonra Mario Bros. sonra da bu oyun çıkmıştır. Bu seriye ait konsol oyunları da oldukça fazladır. En son çıkan oyun New Super Mario Bros Wii'dir. Mario Bros. Serisine Eklenen son oyun New Super Mario Bros'tur.3DS ve Wİİ-U için çıkıcak olan yeni Mario Bros. ise 3 boyutlu bir platform olacaktır.

A+A-

HABERE YORUM KAT