1. HABERLER

  2. SPOR HABERLERİ

  3. Süper lig Kulüblerine vergi ve ceza tehlikesi yolda...

Süper lig Kulüblerine vergi ve ceza tehlikesi yolda...

Süper lig Kulüblerine vergi ve ceza tehlikesi yolda...
A+A-

Süper lig ekiplerine Maliyeden vergi tehlikesi geliyor..Maliye Bakanlığınca Süper Lig Kulüplerine şok gelişme. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Süper Lig'deki bazı kulüplerin 100 milyon lira vergi borçlarının olduğunu veayrıca kesilen cezalarında olduğunu söy

Süper toto süper lig tüm ekiplerinen Maliye bakanlığınca vergi hususunda yeni incelemeler başlattı. Maliye Bakanı Mehmet şimşek bazı kulüblerin vergi incelemeleri tamamlandığını söyledi.


Maliye bakanı Mehmet şimşek bu futbol kulübleri ile ilgili 100 milyon vergi borcu çıkarıldığını ceza kesildiğini de söyledi. Bakan şimşek Mahremiyetten dolayı hangi kulüb olduklarını dile getirmedi.


Liglerdeki diğer futbol kulüblerininde incelemelerinin devam ettiğini söyleyen bakan şimşek VDK tarafından  risk analiz çalışmaları, tüm spor kulüpleri ile bu kulüplerin kurdukları iktisadi işletmeler tarafından gerçekleştirilen iş ve işlemlerdeki muhtemel vergi kayıp ve kaçağının tespit edilmesini sağlayacak şekilde devam ediyor. Yapılan çalışma sonuçlarına göre VDK tarafından sektör hakkında ayrıntılı olarak vergi incelemeleri gerçekleştirilecek."

 

super-lig.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT