1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sungurlu'da Su Kaçakları Artık Daha Kolay Bulunacak

Sungurlu'da Su Kaçakları Artık Daha Kolay Bulunacak

Sungurluda Su Kaçakları Artık Daha Kolay Bulunacak
A+A-

Çorum'un Sungurlu Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya, bir süre önce Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nün su kaçakları ile mücadelesinde kullanılmak üzere yer altı su kaçağı arama detektörünü dene

Çorum'un Sungurlu Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya, bir süre önce Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nün su kaçakları ile mücadelesinde kullanılmak üzere yer altı su kaçağı arama detektörünü denemek maksadı ile Ankara' dan ilçeye getirtti.
Bu detektör sayesinde su kaçaklarının tespit edilerek arızanın giderilmesi neticesinde, su sıkıntısı yaşanmasının da önüne geçildiğini belirten Belediye Başkanı Uzunkaya, "Yer altı su kaçağı arama detektörü, yer altında görünmeyen su kaçaklarının tespit edilmesinde gerçekten büyük bir kolaylık sağladı. Bu cihaz sayesinde, su kaçağını noktasal olarak tespit ediyoruz; hem birkaç noktayı kazmak zorunda kalmıyoruz, hem de yer üstünde görünmeyen, yer altına sızan su kaçaklarını tespit edebiliyoruz. Örneğin uzun süredir sorun yaşadığımız Masatlı İş Hanı'nda fotoğrafçılar arastasında bulunan su kaçağını tespit ederek, ekiplerimizle arızaları giderdik" dedi.
(SŞ-BÖ)

30.01.2013 11:37:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT