1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sungurlu'da Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza Kampanyası Başlattılar

Sungurlu'da Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza Kampanyası Başlattılar

Sungurluda Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza Kampanyası Başlattılar
A+A-

Çorum'un Sungurlu ilçesinde Memur-Sen İlçe Temsilciliği tarafından kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için imza kampanyası başlattılar. Şehir merkezi ve Ulu cami önüne hazırlanan iki standın açılışını

Çorum'un Sungurlu ilçesinde Memur-Sen İlçe Temsilciliği tarafından kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için imza kampanyası başlattılar.
Şehir merkezi ve Ulu cami önüne hazırlanan iki standın açılışını Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İlçe Başkanı Celal Özgücük, Sağlık Sen Başkanı Nuri Lafçı ve Diyanet-Sen Başkanı yaparken, Sungurlu Belediye başkanı Selahaddin Uzunkaya, Ak Parti İlçe Başkanı Muammer Çuhacı, Başkan Yardımcısı Erol Erkoç, dernek temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri de imza kampanyasına destek verdi.
Programda konuşan Memur-Sen Sungurlu İlçe Başkanı Celal Özgücük, kuruluş felsefelerinin gereği temel hak ve özgürlükleri hep savunduklarını, haksızlığa uğrayanların yansında olduklarını ifade etti.
Başörtüsü yasağı ve katsayı adaletsizliğiyle başlayan baskıcı dönemlerde bu duruşumuzdan taviz vermeden mücadeleye devam ettik diyen, "Temel hak ve özgürlüklerin tam anlamıyla sağlanması, din ve vicdan hürriyetinin en geniş manada yaşanabilmesi için birçok eylem ve etkinlik gerçekleştirdik. Savunduğumuz değerlere ve ilkelere yönelik dayatmaların her zaman karşısında durduk. Bu kararlılığımızın yansıması olarak 30 Kasım 2012'de TBMM önünde başlattığımız "Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü" eylemini, ülkemizdeki en büyük insan hakkı ihlali olan başörtüsüne özgürlük için 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde 81 ilde yaptığımız eylemle devam ettirdik. Kılık-kıyafet özgürlüğü talebimizdeki kararlılığımızın altını çizmek için 2013'ün ilk mesai gününde ülke genelinde işyerlerine serbest kıyafetle giderek sivil itaatsizlik gösterdik" dedi.
9 Ocak 2013'te milletin desteğini de yansıtacak 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyasını başlattıklarını hatırlatan Özgücük, "Şimdi ise, yoğun teveccühün olduğu imza kampanyamızın stantlarını bir bir açıyoruz. kampanya sonucunda toplanacak imzaları Başbakanlığa sunacağız" şeklinde konuştu.
(SŞ-BÖ)

18.01.2013 10:37:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT