1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sungurlu'da Bakanlık İsmiyle Ailelere Sahte Kitap Satıyorlar Serkan Şansever Çorum

Sungurlu'da Bakanlık İsmiyle Ailelere Sahte Kitap Satıyorlar Serkan Şansever Çorum

Sungurluda Bakanlık İsmiyle Ailelere Sahte Kitap Satıyorlar  Serkan Şansever  Çorum
A+A-

Çorum'un Sungurlu ilçesinde, 'Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geliyoruz' diyen bazı kişilerin, velilerin evlerine kadar giderek kitap sattıkları ve sonra da velilerin telefonlarına çıkmayarak, vatandaşlar

Çorum'un Sungurlu ilçesinde, 'Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geliyoruz' diyen bazı kişilerin, velilerin evlerine kadar giderek kitap sattıkları ve sonra da velilerin telefonlarına çıkmayarak, vatandaşları dolandırdıkları öne sürüldü.
Çok sayıda öğrenci velisi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sorduklarında, bu kişilerin bakanlıkla bir ilgilerinin olmadığını öğrendiklerini belirterek, "O zaman dolandırıldığımızı anladık" dediler. Bu kişilerin, öğrenci velilerini arayarak, evlerine gelmek istediklerini söylediklerini belirten aileler, "Telefonun ucundaki şahıs Milli Eğitim Bakanlığı'ndan aradıklarını, çocuğumuzun gelişimi için bizimle görüşmeleri gerektiğini söylüyorlar. İşin garip tarafı, çocuğumun ismini, okuduğu okulu biliyor. Bu nedenle bize inandırıcı geldi" diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise bu konu hakkında bakanlığın hiçbir çalışması olmadığını, vatandaşların bu gibi konularla kendilerini aradıklarında itibar etmemelerini istedi.
(SŞ-BÖ-AŞ-Y)

13.02.2013 11:51:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT