1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sungurlu'da Atık Pil Toplama Kampanyası

Sungurlu'da Atık Pil Toplama Kampanyası

Sungurluda Atık Pil Toplama Kampanyası
A+A-

Çorum'un Sungurlu Belediyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçedeki ilköğretim okullarına yönelik atık pil toplama kampanyası başlattı. Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamı

Çorum'un Sungurlu Belediyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçedeki ilköğretim okullarına yönelik atık pil toplama kampanyası başlattı.
Belediye Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında ilçe merkezindeki ilk ve ortaokullarına atık pil toplama makinesi dağıtımı gerçekleştirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya, çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi amacıyla başlattıkları kampanyada başlangıç noktası olarak ilköğretim okullarını seçtiklerini söyledi. Son yıllarda artan pil kullanımının, insan sağlığının yanı sıra temiz bir çevre için tehdit oluşturduğunu ifade eden Başkan Uzunkaya, "Okullara dağıttığımız atık pil toplama makineleri ile başta çocuklar olmak üzere bütün vatandaşlara, atık pil toplama alışkanlığının kazandırılması ve gerekli eğitimin verilerek çevreye karşı daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunulması amaçlanmıştır" dedi.
Atık pil toplama makinesi hakkında bilgiler veren Uzunkaya, makinenin pili gerekli ölçümler sonrasında haznesine aldığını, eğer pil boşsa hediye verdiğini, dolu ise pili tekrar iade ettiğini belirtti.
Uzunkaya, 1 adet pilin 20 çuval toprağı radyasyon yayarak yok ettiğine dikkat çekerek, belediyenin kampanyanın bu yönüyle de çevreye duyarlı bir hizmette bulunduğunu sözlerine ekledi.
(SŞ-BÖ)

09.01.2013 14:43:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT