1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sungurlu Belediyesi'nde Kar Mesaisi

Sungurlu Belediyesi'nde Kar Mesaisi

Sungurlu Belediyesinde Kar Mesaisi
A+A-

Çorum'un Sungurlu ilçesinde iki gündür etkili olan yoğun kar yağışının ardından karla mücadele çalışmaları başladı. Kar kalınlığının yer yer 40 ile 50 santimetreyi bulduğu ilçede gece başlanan çalı

Çorum'un Sungurlu ilçesinde iki gündür etkili olan yoğun kar yağışının ardından karla mücadele çalışmaları başladı.
Kar kalınlığının yer yer 40 ile 50 santimetreyi bulduğu ilçede gece başlanan çalışmalar sabah erken saatlerinde de yol açma, kar küreme ve tuzlama çalışmaları ile devam etti. Sungurlu Belediyesi'nin karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Selahaddin Uzunkaya, "Belediye olarak tüm olumsuz hava şartlar için önceden hazırlığımızı yapmıştık. 1 greyder, 4 kepçe, 3 traktör, 1 kar kürüme ve tuzlama aracı, gece ekibi, gündüz ekibi ve çok sayıda personelimiz şehir içi ulaşımda önemli bir yere sahip olan noktalarda kar temizlik çalışmalarını yürütmektedir. Geçtiğimiz yıl karla mücadelede 360 ton tuzlu malzeme kullanıldı. Bu yıl ise karla mücadele için 450 ton tuzlu malzeme hazır bulundurmaktayız" dedi.
Başkan Uzunkaya, merkezde halkın yoğun olarak kullandığı cadde, sokak ve kurum binalarını olduğu alanlarda öncelikli çalışma yapıldığını sözlerine ekledi.
(SŞ-BÖ-AŞ-Y)

08.01.2013 13:17:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT