1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sulama kanalına zehir döküldü balıklar öldü iddiası

Sulama kanalına zehir döküldü balıklar öldü iddiası

Sulama kanalına zehir döküldü balıklar öldü iddiası
A+A-

MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına zehir dökülmesi sonucu balıkların öldüğü iddia edildi. Yeni Mahalle Mavi Bulvar'dan geçen sulama kanalında balı

MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına zehir dökülmesi sonucu balıkların öldüğü iddia edildi.

Yeni Mahalle Mavi Bulvar'dan geçen sulama kanalında balıkların öldüğünü gören vatandaşlar, durumu Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile belediyeye bildirdi.

Çeşitli türlere ait çok sayıda balık su yüzeyine çıkarken, bazı vatandaşlar ölmek üzere olan balıkları dereden toplamaya çalıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler sulama kanalından su ve balık numuneleri aldı. Görevliler, balıkların kanala dökülen zirai ilaç kalıntılarından zehirlenmiş olabileceğini belirterek, kesin sonuç için analiz sonuçlarını bekleyeceklerini kaydetti.

Kanal civarında esnaflık yapan Bekir Karaoğlu da, "Bir saat önce hiçbir şey yoktu. Ne olduğunu anlamadık. Görevliler zehir döküldüğünü söylüyor. Bunları yapanları Allah'a havale ediyorum. Vicdanlı bir insan bunu yapmaz. " diye konuştu.
CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT