1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sulama Bedelleri Belirlendi

Sulama Bedelleri Belirlendi

Sulama Bedelleri Belirlendi
A+A-

Balıkesir'in Manyas ilçesinde, zirai sulama bedelleri belirlendi. Sulama Birliği'nin yıl sonu meclis toplantısı Birlik Başkanı ve Manyas Belediye Başkanı Hasan Kahraman başkanlığında Köylere Hizmet G

Balıkesir'in Manyas ilçesinde, zirai sulama bedelleri belirlendi.
Sulama Birliği'nin yıl sonu meclis toplantısı Birlik Başkanı ve Manyas Belediye Başkanı Hasan Kahraman başkanlığında Köylere Hizmet Götürme Birliği salonunda yapıldı. Birlik delegelerinin iştirakiyle yapılan meclis toplantısında Manyas Barajı'ndan Manyas Gölü'ne kadar olan kısımda yer alan belde ve köylerin sulama ücretleri 2012 ve 2013 yılında dekar başına çeltikte 12 TL olarak belirlenirken, mısır, pancar, karpuz ve sebze sulaması 10 TL olarak kabul edildi.
Başkan Hasan Kahraman, Bakanlar Kurulunun zirai sulamalar ile ilgili yayımladığı tebliğde işletmesi biten tesislerden yararlanacak çiftçiler için belirlenen sulama ücretlerinin kendilerini bağlamadığını belirterek, "Çünkü Manyas Barajı sağ sahil sulama projesi bitirilmedi. Bizler birliğin ayakta durabilmesi ve çiftçilerimizin de mağdur olmaması açısından fiyatları makul seviyede tutmak istiyoruz. Ancak Ergili pompajı önümüzdeki yıl faaliyete geçecek, buradan sulama yapan üreticilerimiz Bakanlar Kurulunun belirlediği rakamlardan ödeme yapacaktır" dedi.
(TK-MŞ)

01.12.2012 11:59:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT