1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "sulak Alanlar Yatırım Alanlarına Dönüşmesin"

"sulak Alanlar Yatırım Alanlarına Dönüşmesin"

sulak Alanlar Yatırım Alanlarına Dönüşmesin
A+A-

Bursa Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Bursa İl Örgütü İklim ve Çevre Komisyonu Sözcüsü İnci Polat, sulak yerlerin yatırım alanlarına dönüşmemesi gerektiğini savundu. Bursa Yeşiller ve Sol Gelecek Par

Bursa Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Bursa İl Örgütü İklim ve Çevre Komisyonu Sözcüsü İnci Polat, sulak yerlerin yatırım alanlarına dönüşmemesi gerektiğini savundu.
Bursa Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Bursa İl Örgütü İklim ve Çevre Komisyonu Sözcüsü İnci Polat, sulak alanların araziye çevrilmesine karşı basın toplantısı düzenledi. Polat, "Günlük hayatta pek farkında olmadığımız sulak alanlar, yeryüzündeki başka hiçbir ekosistemle karşılanmayacak işlev ve değerlere sahiptir. Sulak alanlar, su kalitesini yükselten ve fazla miktardaki suyu emip depolayarak su rejimini düzenleyen, iklimi yumuşatan tortu ve zehirli maddeleri alıkoyarak ya da besin maddelerini kullanarak milyonlarca kuşun okyanusları aşmadan önce yumurtlama, yavru çıkarma ve mevsimlik yaşam alanları olması önemlidir. Lakin sulak alanların korunması konusunda mevcut durum vahimdir. Dünya sulak alanların yüzde 50'si sazlıkların kesilmesi, tarım amaçlı kurutmalar, sanayi kirliliği, içme suyu amaçlı kullanımlar, HES'ler, büyük baraj inşaatları ve yapılaşma yüzünden yok edilmiştir" dedi.
( CG-MŞ)

01.02.2013 17:57:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT