1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Suat Kılıç: "yargıya Yönelik Yıpratma Kampanyası Yürütülüyor"

Suat Kılıç: "yargıya Yönelik Yıpratma Kampanyası Yürütülüyor"

Suat Kılıç: yargıya Yönelik Yıpratma Kampanyası Yürütülüyor
A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Galatasaray ile Beşiktaş RMK Marine tekerlekli basketbol takımları arasında oynanan olaylı maç sonrasında adliyeye sevk edilen kişilerin serbest bırakılmasıyla ilgil

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Galatasaray ile Beşiktaş RMK Marine tekerlekli basketbol takımları arasında oynanan olaylı maç sonrasında adliyeye sevk edilen kişilerin serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, "Gözaltına alınanlar serbest bırakıldı diye yargıya yönelik bir yıpratma kampanyası yürütülüyor" dedi.
İstanbul'da yapımı devam eden Atatürk Öğrenci Yurdu inşaatını inceleyen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, burada basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bakan Kılıç, Galatasaray ile Beşiktaş RMK Marine tekerlekli basketbol takımları arasında oynanan olaylı maç sonrasında adliyeye sevk edilen kişilerin serbest bırakılmasından sonra çıkan haberlere tepki gösterdi.

"YARGIYA YÖNELİK YIPRATMA KAMPANYASI YÜRÜTÜLÜYOR"
Yargıya karşı yıpratma kampanyası yürütüldüğünü söyleyen Suat Kılıç, "Dün yapılan uygulama beklenen bir uygulamaydı. Ama bazılarını mutlu etmek mümkün değil. 'Gözaltına alınanlar serbest bırakıldı' diye bir yıpratma kampanyası yargıya yönelik olarak yürütülüyor. Bunu haksız bir kampanya olarak değerlendiriyorum. Kimin tutuklu kimin tutuksuz yargılanacağı konusundaki takdir mahkemelerindir. Burada bu kişilerin ifadelerinin alındıktan sonra serbest bırakılması kanunun kendilerine uygulanmayacağı anlamına gelmiyor. Yargılamalarına devam edilecek. İlk etapta kanundaki yaptırım kendileri hakkında ortaya kondu. Seyirden men cezası peşinen verildi. Onun dışında fiilleriyle ilgili olarak yargı kendileri hakkında işlemi ortaya koyacak. Hüküm ihdas edilecek" ifadelerini kullandı.
Maçın oynandığı salonda polis ekiplerinin biber gazı sıktığı yönündeki iddialara da açıklık getiren Bakan Kılıç, "Salonda kullanılanın biber gazı değil yangın söndürme tüpleri olduğu ve bu tüplerinde bazı kendini bilmez seyirciler tarafından vanası açılarak ortama bir sis görüntüsü verildiğini hepimiz biliyoruz. Bu kayıtlarda ve olay yeri tutanaklarında var. Bu konularda bilgiye dayalı olarak haber yapılacak olursa hem kamuoyu doğru aydınlatılmış olur, hem de kimsenin kafasında gereksiz kuşkulara yol açılmamış olur" diye konuştu.
(BÇ-BÇ-S)

12.12.2012 18:12:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT