1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SU SPORLARI MERKEZİNDE SON AŞAMAYA GELİNDİ

SU SPORLARI MERKEZİNDE SON AŞAMAYA GELİNDİ

SU SPORLARI MERKEZİNDE SON AŞAMAYA GELİNDİ
A+A-

Bitlis\'in Ahlat ilçesinde yapılacak olan Su Sporları Merkezi‘nin, 22 Nisan 2013 Tarihinde ihalesinin yapılacağı belirtildi.


Konu ile ilgi açıklama yapan, Ahlat Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü Zübeyir Ergezen, Van Gölü’nü su sporları açısından değerlendirmek ve göl turizminden faydalanmak için Ahlat’ta Su Sporları Merkezi kurmak için çalışmaların son aşamasına geldiklerini ifade etti. Ergezen, su sporları merkezinin 22 Nisan 2013 tarihinde ihalesinin yapılacağı belirterek, "Van Gölü havzasındaki yerleşim birimleri gölden yeteri kadar faydalanamıyor. Su Sporları Merkezi ile su sporlarını halka tanıtarak sevdirmeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmamız, Van Gölü’nün su sporlarının cazibe merkezi haline getirilmesi için önemli bir adım olacak" dedi.


\"\"

Ahlat’ın doğal güzelliği ve tarihi kültürel değerleri ile Van Gölü havzasında önemli bir yere sahip olduğunu anlatan Ergezen, “Geçen yıl kaymakamlığımızın Sosyal Destek Projesi (SODES) tarafından finanse edilen "Ahlat Su Sporları ile Tanışıyor" projesini hayata geçirerek bu konuda ilk adımı atmıştık. Proje kapsamında su sporları malzemeleri, kano ve yelkenler alarak kurslar verdik ve sporcular yetiştirdik. Bu ilçemiz su sporlarının geliştirilmesi açısından çok önemliydi. Ahlat-Adilcevaz karayolu üzerinde bulunan köy hizmetleri tesisinin yerine yapılacak olan su sporları merkezinin ödeneği hazır. Merkezde su sporlarının yapılacağı alanlar, su kayağı, tenis ve basketbol sahaları ile yeşil alanlar olacak. Kurulacak merkez, bölge halkının yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin buraya gelip güzel vakit geçirebilecekleri bir tesis olacak. İlçemiz ve bölgemiz için çok önemli olan bu projenin hayata geçirilmesi hususunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT