1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Su Baskınları Tarım İşçilerini Vurdu

Su Baskınları Tarım İşçilerini Vurdu

Su Baskınları Tarım İşçilerini Vurdu
A+A-

Mersin'in Tarsus ilçesinde tarım işçilerinin kaldığı çadırları, ekili tarım arazilerini ve seraları aşırı yağışlar nedeniyle su bastı. Kelahmet, Aliefendioğlu, Karsavuran, Çiçekli köyleri başta olm

Mersin'in Tarsus ilçesinde tarım işçilerinin kaldığı çadırları, ekili tarım arazilerini ve seraları aşırı yağışlar nedeniyle su bastı.
Kelahmet, Aliefendioğlu, Karsavuran, Çiçekli köyleri başta olmak üzere bir çok köyde çadırlar sular altında kaldı. Mağdur olan tarım işçileri köy okullarına yerleştirildi.
Sular altında kalan çadırlardan eşyalarını kurtarmaya çalışan tarım işçileri ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi.
Köylerde incelemelerde bulunan Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ise okula yerleştirilen tarım işçilerinin tüm ihtiyaçlarının giderileceğini söyledi.
Kimsenin aç ve açıkta kalmayacağını belirten Güldibi, "Vatandaşlarımızın eksikliklerini tespit etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız köy okullarında misafir ediyoruz. İsteyenleri memleketlerini gönderiyoruz, yakınlarının yanında kalmak isteyenlerini yakınlarının yanına yerleştiriyoruz. Vatandaşlarımıza sıcak yemekleri verilecek, battaniyelerine kadar tüm ihtiyaçları karşılanacaktır" dedi.
Şiddetli yağışlar nedeniyle ekili alanların da zarar gördüğünü belirten Güldibi, "Tek tesellimiz can kaybının olmaması" diye konuştu.
(ERY-ÖK-Y)

20.12.2012 15:14:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT