1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Standard Profil'in Yeni Sahibi Actera Grup Oldu

Standard Profil'in Yeni Sahibi Actera Grup Oldu

Standard Profilin Yeni Sahibi Actera Grup Oldu
A+A-

Actera Grup, Standard Profil hisselerinin yüzde 100'ünü satın alarak 15 Ocak 2013 tarihi itibarıyla firmanın yeni sahibi oldu. Standard Profil'in otomotiv yan sanayii alanında Actera'nın ilk yatırımı

Actera Grup, Standard Profil hisselerinin yüzde 100'ünü satın alarak 15 Ocak 2013 tarihi itibarıyla firmanın yeni sahibi oldu. Standard Profil'in otomotiv yan sanayii alanında Actera'nın ilk yatırımı olacağı belirtildi.
Actera'nın stratejik amacının, Standard Profil'in var olduğu pazarlarla yeni pazarlarda global olarak büyümesini sürdürmek olduğu belirtildi.
1.6 milyar doları aşan sermaye bazı ile Türkiye'deki yatırımlara odaklanmış en büyük özel sermaye fonu yönetim şirketi olan Actera Grup, İstanbul'da faaliyet gösteriyor.
1978 yılından bu yana otomotiv sektörüne sızdırmazlık profili üretimi yapan Standard Profil ise başta Türkiye olmak üzere Bulgaristan, Çin, Güney Afrika, İspanya ve Fas'ta bulunan üretim tesislerinde binlerce kişiye istihdam sağlıyor. Standard Profil'in, otomotiv yan sanayii alanında Actera'nın ilk yatırımı olacağı belirtildi.
(AY-GS-E)

16.01.2013 13:20:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT