1. HABERLER

  2. Stajda Öğrencilerin Boya Yaptığı İddiası

Stajda Öğrencilerin Boya Yaptığı İddiası

Stajda Öğrencilerin Boya Yaptığı İddiası
A+A-

Adana'da daha önce beden eğitimi dersinde bahçedeki toprakları taşıyan öğrencilerin bu kez de bilgisayar stajında öğretmenleri nezaretinde bahçenin demir korkuluklarını boyadığı iddia edildi. Öğrenci

Adana'da daha önce beden eğitimi dersinde bahçedeki toprakları taşıyan öğrencilerin bu kez de bilgisayar stajında öğretmenleri nezaretinde bahçenin demir korkuluklarını boyadığı iddia edildi.
Öğrencilerin yarıyıl tatiline girdiği şu sıralarda Çukurova Elektrik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin bazı öğrencileri, bilgisayar stajını tamamlamak için her gün okula geliyor. Öğrenciler, iddiaya göre stajda bilgisayar programları öğrenmek yerine okulun bahçe duvarındaki demir korkulukları boyamak zorunda kaldı.
Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet ise öğrencilerin tatil günü staja geldiklerinde işçi gibi çalıştırılmalarından haberi olmadığını ifade ederek, "Öğrencilerin işçi gibi çalıştırılmasına ben karşıyım. Çocukların stajı olduğu halde işçi gibi çalıştırılıyorsa bu büyük yanlıştır. Ancak çocuklara bazı sorumluluklar da verilmesi gerekiyor. Ama bu böyle olmaz. Biz Milli Eğitim olarak olayla ilgili hemen inceleme başlatıyoruz" dedi.
Aynı okulda 4 Nisan 2012 günü de beden eğitimi dersinde bazı öğrenciler, okulun bahçesinde bulunan toprağı kazma kürek ile kazıp el arabasıyla taşımıştı.
(FKE-CC-Y)

04.02.2013 10:17:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT