1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sporcular Hakem Kararına Tepkili

Sporcular Hakem Kararına Tepkili

Sporcular Hakem Kararına Tepkili
A+A-

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hanefi Baykara, hakemlerin yanlış kararları yüzünden kendileri gibi bölgede birçok takımın mağdur olduğunu iddia ederek, “Aldığımız karar ile bundan sonra maçalara formalite olarak çıkacağız” dedi.


İHA’ya açıklamalarda bulunan Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve takım oyuncusu Hanefi Baykara, mücadele ettikleri Bedensel Engelliler Basketbol 2. Lig E Grubu'nda hakemler yüzünden dertli olduklarını söyledi. Baykara, “Hakemlerin yanlış kararları yüzünden hem takımımız ve bölgede birçok takım mağdur olmuştur. Hakemler yanlış yaptıkları zaman ne bir ceza ne de bir hesap soran oluyor. Bu da ‘hakemler ne derse o’ manasına geliyor. Biz bir bu nedenle bir karar aldık. Hakem hataları yüzünden ligin 2. devresinde maçlara sadece formalite amaçlı çıkacağız. Zaten 2 as oyuncusunu başka takımlara verdik. Hem o takımların 1. lig hedefleri vardı ve bu oyuncularımız o takıma daha fazla katkı sunabilirler diye düşündük” dedi.


Son oynanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bedensel Engelliler Takımı maçlarını değerlendiren Başkan Baykara, “Van’da oynanan maçı 58-47 kazanarak ligde 3.lük sırasında ki yerimizi korumayı başardık. Eksik kadroya rağmen gösterdikleri mücadeleden dolayı takım antrenörüm Okan Ebiri’yi ve bütün sporcularımı kutluyorum. Sezon sonuna kadar eksik kadroyla oynamaya devam edeceğiz. Bu sezon fazla forma şansı bulamayan oyuncuları değerlendirmeye ve onlara şans vereceğiz. Umarım bu sporcu arkadaşlarımız da ileride takımımıza katkı sağlamış olurlar. Bizlere destek olan Van Valiliği’ne, belediyeye ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT