1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor Toto 3. Lig

Spor Toto 3. Lig

Spor Toto 3. Lig
A+A-

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Altınordu'da, Futbol Akademisi'nin başına, Galatasaray'ın eski altyapı sorumlusu Nedim Yiğit 10 yıllığına getirildi. '10 yılda Süper Lig'e rotasıyla yola çıka

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Altınordu'da, Futbol Akademisi'nin başına, Galatasaray'ın eski altyapı sorumlusu Nedim Yiğit 10 yıllığına getirildi.
'10 yılda Süper Lig'e rotasıyla yola çıkan Altınordu'da yönetim, Altınordu Futbol Akademisi'nin başına, Galatasaray'ın eski altyapı sorumlusu Nedim Yiğit'i 10 yıllık bir imzayla getirdi. Galatasaray'da yıllarca her yaş kategorisinde teknik sorumlu olarak çalışan, son olarak A2 takımında görev yapan Yiğit, sarı-kırmızılılarda Semih Kaya, Emre Çolak, Anıl Dilaver, Cumhur Yılmaztürk, Serdar Eyilik, Murat Akça ve Emirhan Ergün gibi isimleri yetiştiren ekibin içinde yer aldı.
Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Yiğit'in akademi teknik direktör ve uygulama sorumlusu olarak görev yapacağını belirterek, "John hoca ile Nedim Yiğit hocamız çok iyi bir ikili olacaklar. Piontek, Derwall, Brian Birch gibi Avrupalıların Türk futboluna devrim niteliğinde katkılar yaptığını herkes biliyor. Türkiye'nin en iyi hocalarını da onlar yetiştirdiler. Herkes bilmelidir ki asıl görevimiz doğal yetenekli çocuklarımızın geleceğine ışık tutmaktır. Çocuklarımız ve gençlerimiz profesyonel takımımız için değil, aksine profesyonel takımımız gençlerimiz ve çocuklarımız için vardır. Bu nedenle Altınordu'da akademi çok önemli bir köprü görevi üstlenmektedir. Futbol okullarımız ile profesyonel takımımız arasında elit üretim görevi üstlenen akademimizi geleceğe taşıyacak ekibin başına geçen Yiğit'e başarılar diliyorum. Kendisi, 15 yıllık futbol yaşamının ardından başladığı teknik adamlık kariyerinde geldiği noktayı, John hocamız, diğer antrenör ekibimiz, sağlık ekibimiz ve idari personelimiz ile birlikte Altınordu'ya yeni yıldızlar kazandırarak daha da yukarıya çıkaracaktır" dedi.
Altınordu'nun kurumsal ve profesyonel yönetilen bir yapıya sahip olduğunun altını çizen Yiğit ise, "Seyit Mehmet Özkan'ın hırsı, azmi ve coşkusuna katkı verebilmek amacıyla İzmir'e geldim" diyerek, "Kendisi, Türkiye'de altyapı ile ilgili çalışacak tek kişi olarak görüyorum. Geleceğin Altınordu'sunu, Türkiye'nin Altınordu'sunu yaratmak gibi önemli bir görevimiz var. Başlayan çalışmaları daha güçlü kılmak adına tüm gücümü ve bilgi birikimimi kullanacağım. Altınordu, temeli sağlam bir bina olarak yükselecektir" şeklinde konuştu.
(EA-BH-S)

01.02.2013 11:00:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT