1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor Toto 2. Lig

Spor Toto 2. Lig

Spor Toto 2. Lig
A+A-

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup lideri Balıkesirspor'un yeni teknik direktörü İsmail Ertekin iddialı konuştu. Ertekin "Kafamdaki düşünceyi devre arasında bu takıma uygulatmak istiyorum. Futbolcu alsak da

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup lideri Balıkesirspor'un yeni teknik direktörü İsmail Ertekin iddialı konuştu. Ertekin "Kafamdaki düşünceyi devre arasında bu takıma uygulatmak istiyorum. Futbolcu alsak da almasak da fark etmez. 27 futbolcum var, hepsi birbirinden kaliteli. Yüreklerimizi ortaya koyarak hep beraber bu takımı şampiyon yapacağız" dedi.
Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin basın toplantısı düzenledi. Toplantıya kulüp 2. Başkanı Yusuf Özenç ile genel kaptan Zeki Çıkrıkçı'da katıldı. Toplantıda 2. Başkan Özenç ve teknik adam Ertekin basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Çamlıdere Şekerspor maçında futbolcularının kendilerinden beklentiyi verdiklerini belirten teknik direktör İsmail Ertekin şampiyonluk konusunda da net konuştu. Teknik direktör Ertekin, "Bu maçta ağır oynadık ama 60'dan sonra futbolcularım kalitelerini ortaya koydular. Kırklarelispor maçını da kazanarak ilk yarıyı kayıpsız tamamlarız. Futbol oynamasını bilen bir takımın daha iyi oynamasını bekliyordum. Kapasitemiz bu değil, daha iyi olmalıyız. Lider bir takımı almak her baba yiğidin harcı değil. Bundan ötesi şampiyonluk. Yüreklerimizi ortaya koyarak hep beraber bu takımı şampiyon yapacağız. Kesin şampiyonuz. Kafamdaki düşünceyi devre arasında bu takıma uygulatmak istiyorum. Futbolcu alsak da almasak da fark etmez. 27 futbolcum var, hepsi birbirinden kaliteli" dedi.
Kırmızı-beyazlı taraftarları geçmişten beri takip ettiğini dile getiren teknik direktör Ertekin, taraftarların muhteşem olduğunu söyledi. İç sahada 12 adamın taraftarların olacağını belirten Ertekin, "Taraftarın gücü bir futbol takımı için çok önemli. Balıkesirspor taraftarını da futbol kamu oyu çok iyi biliyor. Ben bu taraftarın önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum. Başarıyı hep birlikte elde edeceğiz" diye konuştu.
İkinci yarının ilk haftalarında ligdeki durumu ortaya çıkacağını belirten teknik direktör İsmail Ertekin, o durumun şampiyonluğu belirleyeceğini söyledi. Maçta çok gol kaçırdıklarını ve bunun için de çok çalışmaları gerektiğini belirten Ertekin, "Gol kaçırmamak için gol yollarında çok çalışıp fazla vuruşlar yapmamız lazım. Bunu devre arası tatilde değerlendireceğiz. Devre arası kampını büyük olasılıkla Antalya'da yapacağız" şeklinde konuştu.
(TS-BÇ-S)

20.12.2012 18:06:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT