1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Spor Müsabakalarında Alınacak Güvenlik Tedbirleri Belirlendi
Spor Müsabakalarında Alınacak Güvenlik Tedbirleri Belirlendi

Spor Müsabakalarında Alınacak Güvenlik Tedbirleri Belirlendi

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, spor müsabakalarında alınacak güvenlik tedbirleri belirlendi. Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı'nın başkanlığında toplanan kurul on maddelik yaptırım uygulama k

A+A-
Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, spor müsabakalarında alınacak güvenlik tedbirleri belirlendi.
Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı'nın başkanlığında toplanan kurul on maddelik yaptırım uygulama kararı aldı. Maddeler arasında kamera sisteminin kullanılması, olumsuzluklara karşı taraftarları uyarmak için ses sisteminin kurulması, uyarı levhalarının asılması yer alırken, tribünlerde kişiyi hedef alan söz ve davranışların güvenlik güçleri tarafından tespit edilmesi halinde adli para cezası için savcılığa gönderilmesi gündeme geldi. Statlardaki kamu mallarının korunması hedeflenirken, bu doğrultuda spor alanlarındaki eşya ve mallara zarar verenlerin, şikayet şartı aranmaksızın TCK hükümlerince cezalandırılması için kolluk kuvvetlerinin yetkileri genişletildi.
Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı, maksatlarının kamu düzenini sağlamak ve toplumu zedeleyecek davranışların önüne geçmek olduğunu belirtti.
(MU-MŞ)

01.02.2013 12:52:07 TSI

HABERE YORUM KAT