1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor Kulüplerinin Sgk'ya 57 Milyon Lira Borcu Var

Spor Kulüplerinin Sgk'ya 57 Milyon Lira Borcu Var

Spor Kulüplerinin Sgkya 57 Milyon Lira Borcu Var
A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, spor kulüplerinin SGK'ya 57 milyon lira borcu olduğunu, bunun tahsilatı peşinde olduklarını bildirdi. Bursa'da, spor kulüplerinin Sosyal Güvenlik Kuru

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, spor kulüplerinin SGK'ya 57 milyon lira borcu olduğunu, bunun tahsilatı peşinde olduklarını bildirdi.
Bursa'da, spor kulüplerinin Sosyal Güvenlik Kurumu'na olan borçlarını ödemedikleri yönündeki soruları cevaplandıran Çelik, "Spor kulüplerinin hangi meblağlara ulaştıklarını hepimiz biliyoruz. Yani milyarlar, milyonlar, trilyonlar havada uçuşuyor. Ama kulüp yöneticileri gazetelerde boy gösteriyor. Bu konuda reklamlarında da bir problem yok. Ama kamuya karşı görevlerini yerine getirirken, konuşulan rakamların karşısında son derece cüz'i primleri yatırmıyorlarsa, bunu bir sorumluluk örneği olarak görmek doğru değil. Şu an alacağımız 57 milyon 6 bin lira. Bunların tahsili ile ilgili çalışmalarımız sürdürüyoruz. Bu yasa çalışmasını sürdürürken, yapılandırılması gündeme gelen kulüp borçları vardı. Onlar feshedilen kulüpler. Veya amatör kümeye düşmüş olan kulüplerin yöneticilerine rücu eden prim alacakları var. Onların yapılandırmada 6111 sayılı yasaya göre TEFE-TÜFE çerçevesinde, faizleri silinerek yapılandırılması daha çok ağırlıklı konuşuldu. Spor bakanımızla görüştük. Fakat bu konu, çerçevesi tam çizilemediği için, netleşmesi açısından ileri tarihe bırakıldı. Ama genelde spor kulüpleriyle ilgili prim borçlarının yapılandırılması ne dün gündemimize geldi, ne bugün gündemimizde var. Tahsilatın peşindeyiz" diye konuştu.
(ET-İHS

12.01.2013 14:34:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT