1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SP'den Türk Bayrağı Yakan AK Partililere Tepki!

SP'den Türk Bayrağı Yakan AK Partililere Tepki!

SP'den Türk Bayrağı Yakan AK Partililere Tepki!
A+A-

Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) il kongresi sonrasında Türk Bayrağı’nın yakılması olaylarına tepki göstererek, bunu yapanların bir an evvel özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Parti binasında bir basın açıklama düzenleyen SP Van İl Başkanı Özay İlhan, medyada paylaşılan Türk Bayrağı’nın yakılması iddialarına değindi. AK Parti İl Başkanlığı’ndan bazı kişilerin il kongresi sonrasında temizlik yapıp toplanan çöpleri yaktıkları ve bu esnada Türk Bayrağı’nı da yaktıklarıyla alakalı bir video ve haberin medyada paylaşıldığını belirten İlhan, “Haberin yayına geçmesinin üzerinden 24 saat gibi bir süre geçtiği halde olayın muhatabı olan siyasi partiden herhangi bir açıklama yapılmamıştır. İzlediğimiz video da bayrak yakıldığı konusu sözlü olarak geçmekte ve bayrakla alakalı ciddiyetsiz bir konuşma mevcuttur. Bayrağın anlamını kavrayamamış olanlara özellikle hatırlatmak isteriz; bayrağımızdaki hilal Allah’ı (c.c), yıldız ise Peygamberimizi temsil etmektedir. Kısaca hilal ve yıldız tevhid inancını temsil etmektedir. O nedenle bağımsızlığımızın timsali olan bayrağımızı yakanlar ve bayrağımızla dalga geçenler her kimse derhal özür dilemelidir” dedi.


AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ise olayın bir komplo olduğunu düşündüklerini belirterek, “Bayrağa karşı hassasiyetimiz bellidir. Bayrağa en büyük saygı; bizim partimiz ve parti mensuplarımız tarafından gösterilmektedir. Bayrağa en çok saygı gösteren bizleriz. Bu olayın AK Parti’ye karşı bir komplo olduğunu düşünüyoruz. Parti olarak gerekli araştırmalarımızı yapıyoruz” dedi. 

İşte olay olan o görüntü...

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT