1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sp'den Patriot Tepkisi

Sp'den Patriot Tepkisi

Spden Patriot Tepkisi
A+A-

Saadet Partisi (SP) Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, "Patriotlar, Türkiye'yi korumak için değil, İslam ülkelerini birbirleriyle savaştırmak için getiriliyor" dedi. Parti binasında basın açıkla

Saadet Partisi (SP) Tokat İl Başkanı Bilal Metehan Aydın, "Patriotlar, Türkiye'yi korumak için değil, İslam ülkelerini birbirleriyle savaştırmak için getiriliyor" dedi.
Parti binasında basın açıklaması yapan Aydın, patriot füze rampalarının Türkiye'ye getirilmesini eleştirdi. Aydın, Türkiye'de 46 bölgede NATO ve AB askerleri, füze kalkanı veya haberleşme istasyonu bulunduğunu belirterek, "Bu 46 bölgenin 20'ye yakını Güney Doğu Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. Türkiye toprağında 46 NATO tesisinin bulunmasını biz kabul edilebilir bir anlayış olarak görmemekteyiz. Hollanda dan gelen 2 patriot füzesine karşı Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ödeyeceği para 1 yılda 40 milyon eurodur. Bu parayı bu ülkenin insanları ödeyecek ve karşılığında tüm kullanım hakları maalesef NATO'nun elinde olacaktır" dedi.
Türkiye yerleştirilen patriot füzelerinin kirli ve tehlikeli bir oyunun parçası olduğunu ileri süren Aydın, "Patriotlar, Türkiye'yi korumak için değil, İslam ülkelerini birbirleriyle savaştırmak için getiriliyor. Çünkü NATO barışın değil, küresel emperyalizmin silahlı gücüdür. Girdiği yere, kan ve zulümden başka hiçbir şey götürmemiştir" diye konuştu.
(Nİ-SLH-Y)

22.01.2013 17:25:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT