1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SP'den İş-Kur İşçilerine Ziyaret

SP'den İş-Kur İşçilerine Ziyaret

SP'den İş-Kur İşçilerine Ziyaret
A+A-

Saadet Partisi (SP) Van İl Başkanı Özay İlhan ve parti yöneticileri, Van'da 2011 yılında meydana gelen depremlerin ardından 'Toplum Yararına Çalışma Projesi' (TYÇP) kapsamında Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) tarafından işe alınan ve geçen ay işlerine son veril


SP İl Başkanı Özay İlhan, İl Başkan yardımcısı Mehmet Necip Yavuzer, İpekyolu İlçe Başkanı İdris Aksona ve parti yöneticileri, Faqiye Teyran Parkı’nda yaklaşık 32 gündür işten çıkarılmaları nedeniyle eylem yapan İş-Kur elemanlarını ziyaret ettiler. İş-Kur elemanlarının sıkıntılarını dinleyen Başkan İlhan, mevcut sıkıntının bir an evvel çözümü için parti olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Ziyaretlerinin ardından bir açıklamada bulunan Başkan İlhan, depremden sonra 7 bin 286 kişinin İş-Kur bünyesinde başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere çeşitli kurumlarda çalıştığını belirterek, bu işçilerin 30 Mart seçimlerinden yaklaşık iki ay sonra işten çıkarıldığını söyledi. Yapılan araştırmalar neticesinde işten çıkarılan 7 bin 286 işçinin her birinin altışar kişiye baktığını hesapladıklarında, ilde 50 binin üzerinde kişinin bu durumdan etkilendiğini söyledi. Başkan İlhan, “İlimizde işsizlik oranı yüzde 10’un üzerinde. Bu işsizlik ordusuna 7 bin kişiyi eklemek dezavantajdan öteye geçmeyecektir. Bizler hiçbir şekilde işsiz kalmasından yana değiliz. Tam tersi işsiz üretmek değil, işsizlerin sorunlarına çare olacak bir hükümetin olmasına inanıyoruz. Bu nedenle bu arkadaşlarımızın bir an evvel çalıştıkları işlerine geri dönmesi için ne gerekiyorsa yapılmasını; devlet yetkililerini ve icra makamını göreve davet ediyoruz. Umarız bu arkadaşlarımızın sorunu en kısa zamanda çözülür ve bayramdan önce bu müjde kendilerine verilir, bu eylemde burada sonlandırılır” dedi.

Yaptıkları çalışmaları rapor haline getirdiklerini ifade eden İlhan, “Hazırladığımız bu raporu SP Halkla İlişkiler Başkanlığı’na sunacağız. İnşallah önümüzdeki hafta da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, partimizin yetkili birimleri tarafından ulaştırılacaktır” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT