1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SP'den Erciş'e çıkarma

SP'den Erciş'e çıkarma

SP'den Erciş'e çıkarma
A+A-

Saadet Partisi (SP) Van Milletvekili Adayı Fethullah Erbaş, “Bizim torosumuz silah değil; sevgi yüklü, gül yüklü, inanç yüklü olacaktır” dedi.


Saadet Partisi Van milletvekili adayları Fethullah Erbaş ve Şahin Yağar, Erciş ilçesinde esnaf ziyareti yaparak halkla kucaklaştı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Van mitingindeki konuşmasını eleştiren Fethullah Erbaş, şöyle konuştu: "Sayın Başbakan, Van'da milleti beyaz toroslar ile korkutmaya kalkışıyor. 'Biz gidersek beyaz toroslar gelir' demeye getiriyor, yani ya bize oyunu ver veya başkasına canını ver diyor. İnsan sormadan edemiyor, tamam geçmişte toroslar vardı ama Allah aşkına daha dün Türkiye'nin başkentinde 102 cana kıyan teröristler Ankara'ya uçan balonla mı geldi? Torosla gelmedi mi? Sayın Başbakan, mesele ne ile gittiğiniz değil, hangi yoldan gittiğinizdir. Sizin gittiğiniz yol yanlıştır. Bindiğiniz araç toros olsa ne olur mercedes olsa ne olur? Bu ülkeyi uçuruma götüren kaptan ister moiz olsun, ister vaiz olsun ne fark eder ülke uçuruma yuvarlandıktan sonra. Bizim torosumuz silah değil; sevgi yüklü, gül yüklü, inanç yüklü olacaktır."

Vanlılara seslenen Erbaş, şunları söyledi: "Gelin hepimiz bir beyaz torosa binip Diyarbakır'dan Edirne'ye kadar, Sinop'tan Mersin'e kadar gül dağıta dağıta Anadolu'yu baştan sona dolaşalım. Ben şoförlüğünü yapmaya hazırım, bundan emin olun. Yeter ki bu ülkede kardeşliği sağlayalım, birlik ve beraberliği temin edelim, huzur ve barışı yeniden tesis edelim. Bu yüzden diyoruz ki bu seçimler sadece Türkiye'nin değil, topyekun İslam coğrafyasının, hatta insanlığın istikametini belirleyecek bir seçimdir." 

“SAADET PARTİSİNİN AĞABEYLİK YAPMA ZAMANIDIR”
Önümüzde bizi bekleyen hassas süreçte Türkiye’nin tek başına bu 4 partiye emanet edilemeyeceğini belirten Van Milletvekili adayı Şahin Yağar ise, “Güvenliğimizin tehlikeye sokulduğu bir dönemde Saadet Partisi’nin ağabeylik yapmasına ihtiyaç vardır. Saadet Partisi’nin bulunmadığı bir meclisin tıkandığını hep birlikte gördük. Ülkesini düşünen herkes Saadet Partisi’nin güçlü bir grupla meclise girmesi için çalışmalıdır. Hatta yüreğinin sesini dinleyip adil davranmanın büyük bir meziyet olduğunu anlaması gerekir” şeklinde konuştu.

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT