1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sp İlçe Başkanı Başbakan'a Seslendi

Sp İlçe Başkanı Başbakan'a Seslendi

Sp İlçe Başkanı Başbakana Seslendi
A+A-

Saadet Partisi (SP) Yenice İlçe Başkanı İrfan Himmetoğlu, Türkiye'de hayvancılığın ve tarımın bittiğini belirterek, Başbakan'ın buna çare bulması gerektiğini söyledi. SP Yenice İlçe Başkanı İrfan H

Saadet Partisi (SP) Yenice İlçe Başkanı İrfan Himmetoğlu, Türkiye'de hayvancılığın ve tarımın bittiğini belirterek, Başbakan'ın buna çare bulması gerektiğini söyledi.
SP Yenice İlçe Başkanı İrfan Himmetoğlu, Yenice'de vatandaşların madencilik, hayvancılık ve tarımla uğraştığını belirterek, tarım ve hayvancılığın bittiğini söyledi. Bölge milletvekillerinin Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a bu konuyu iletmelerini isteyen Himmetoğlu, "Yenice'de bütün teşkilatlarımız kurulu durumda, haftalık toplantılarımızı yapıyoruz, çalışmalarımız iyi gidiyor. Yenice'de madencilik, ormancılık ve hayvancılık durumu söz konusu, hayvancılık can çekişir durumda, vatandaşlar hayvanlarını öldürmeden kışı nasıl çıkarırlar bunun peşindeler. 2 yıl önce hükümet faizsiz kredi verdi, ama yabancı ülkelerden süt tozu, angut sığırları getirerek vatandaşın hayvanları elinde kaldı, yem alamaz duruma geldi. İki yıl önce saman 5 lira civarındaydı şimdi 25 lira civarında. 2 yıl önce kepek 12 lira civarındaydı şuan ise 30 lira civarında. Milletvekillerimize sesleniyorum, Başbakana konuyu arz edin, hayvancılık can çekiyor, üreticiyi mutlaka bu perişanlıktan kurtarsınlar. Eğer hayvancılık ve tarım ihmal edilirse, ülkemizin ileri de daha büyük tehlike altına girer. Ne zaman hangi ülke ile savaşa gireceğimiz belli değil, savaşa girdiğimiz zaman hayvancılığa ve tarıma önem vermezsen, havya yüklü tarım yüklü gemiler denizin dibine boylar, cephede kazanırsın, açlıktan teslim olursun. Bir memleketin tarım ve hayvancılığı geleceği demektir. Aç askerde savaşamaz cephede. Başbakana sesleniyorum, acilen hayvancılığa ve tarıma el atın perişan olan bu milleti kurtarın" dedi.
(ET-ET-Y)

16.01.2013 16:47:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT