1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak Van'da

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak Van'da

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak Van'da
A+A-

Saadet Partisi (SP) 4. Van İl Kongresi'ne katılan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, SP olarak zulmün her türlüsüne karşı olduklarını ifade etti.

Saadet Partisi (SP) 4. Van İl Kongresi'ne katılan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, SP olarak zulmün her türlüsüne karşı olduklarını ifade etti. Kamalak, "Biz SP olarak bu ülkede bir insanın, bir Müslümanın masum canı değil, bir serçeye kıyılmasına bile kati suretle razı olmayız" dedi.


Divan heyetinin seçilmesi ve gündem maddelerin okunmasıyla başlayan kongrede konuşan İl Başkanı Özay İlhan, “Bugün 3 Ocak 2015. Van’ımızın bu en güzel salonunda bizleri buluşturan Rabbimize Hamd-u senalar olsun. Aynı zamanda 12 Rabiu'l evvel 1436 yani Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü. Herkes biliyor ki Saadet Partisi meclis dışında olmasına rağmen Türkiye siyasetine yön veren bir siyasi partidir. Bu nedenledir ki bütün seçimlerde her türlü medya ambargosu ve adaletsizce dağıtılan seçim yardımlarından pay almamasına rağmen; varlığını en az meclisteki partiler kadar hissettirmiştir. Van'da da en son yapılan 30 Mart yerel seçimlerinde; her ne kadar seçim araçlarımızın camları defalarca kırılsa da, bayraklarımız ve afişlerimiz sökülse de, seçim gününe kadar gerekli özveri gösterilerek en çok çalışan siyasi parti olduğumuzu açıkça belirtiyorum” dedi.


Daha sonra konuşma yapan Genel Başkan Mustafa Kamalak, Van’a yapılan yatırımların Milli Görüş iktidarı zamanında yapıldığını belirterek, “IŞİD kesinlikle haklıdır demiyorum. IŞİD’i doğuran sebepler nelerdir? Onun eline o silahları veren kimlerdir? Perdenin gerisinde kimler var? Sakın bunlar dün Çanakkale’de dedelerimizi şehit edenlerin torunları olmasın. Bu oyunları bozmamız lazım. Biz SP olarak bu ülkede bir insanın, bir Müslümanın masum canı değil, bir serçeye kıyılmasına kati suretle razı olmayız. Biz zulmün her türlüsüne karşıyız. Hele hele kardeşin, kardeşi öldürmesine kati suretle karşıyız. Tarihte Kürtlerle Türklerin yolu iki önemli noktada kesişmiştir. Onlardan birisi Malazagirt Zaferi'dir. Diğeri o muhteşem devletimiz, İslamın devleti yıkılırken, yine burası feryat etmiştir. Bir çok kabileler ayrılırken onlar hayır demişler, yerimiz hilafet sancağı altıdır. Payi taht işgal edildiği, İstanbul’un düştüğü bir zamanda, eğer bu insanlar ayrılık, gayrılık derdinde olsaydı, o zaman baş kaldırması icap etmez miydi? Misalen Şeyh Said’lerin o zaman kıyam etmesi gerekmez miydi. Neden düşmanı denize döküldükten sonra, Türkiye’deki güç teke düştükten sonra baş kaldırıyor, deliriyor mu bu insan? Hayır. Uğruna çaba sarf ettiğimiz, şehitler verdiğimiz değerler bir bir terk ediliyor diye kıyamlar işlenir” şeklinde konuştu.


Yapılan konuşmaların ardından kongre, mevcut başkan Özay İlhan ile tek liste halinde girilen seçimlerde delegelerin oy kullanmaya başlamasıyla devam ediyor.

 

SP GENEL BAŞKANI KAMALAK:

SP GENEL BAŞKANI KAMALAK:

SP GENEL BAŞKANI KAMALAK:

SP GENEL BAŞKANI KAMALAK:

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT