1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sp Genel Başkan Yardımcısı Tongüç Konya'da

Sp Genel Başkan Yardımcısı Tongüç Konya'da

Sp Genel Başkan Yardımcısı Tongüç Konyada
A+A-

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Avrupa'da bazı ülkelerin ciddi ekonomik krizlerle karşı karşıya olduğunu, Avrupa'nın bu yükü kaldıracak durumda olmadığını söyledi. Tongüç,

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, Avrupa'da bazı ülkelerin ciddi ekonomik krizlerle karşı karşıya olduğunu, Avrupa'nın bu yükü kaldıracak durumda olmadığını söyledi.
Tongüç, Konya'nın Beyşehir ilçesinde, SP İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen "Türkiye'de ve dünyada neler oluyor?" konulu konferansa katıldı. Konuşmasında, Büyükşehir Yasasına temas eden Tongüç, bu yasanın Refah Partisi döneminde aslında seçim beyannamelerinde olan bir tasarı olduğunu, şimdiki iktidar tarafından kendilerinden eksik kopya edildiği görüşlerine yer verdi. Konuşmasında, günümüzde yaşanan ve Türkiye'nin önüne gelen birtakım hadiselerin çok iyi tahlil edilmesi gerektiğine de dikkat çeken Tongüç, "Bakınız, biz Beyşehir'e 'savaşa sürükleniyoruz' demeye geldik. Çok tehlikeli gelişmeler var. Bir takım medya organları, görsel ve yazılı basın farklı farklı şeyler söylese de Türkiye'nin gidişatı iyi değil. Niçin bu böyle oluyor? Bunu görmek durumundayız. Çünkü, Avrupa, Amerika'daki son Mortgage krizi ile birlikte ekonomik anlamda bir çöküşe doğru gidiyor. Yani endişemiz o ki, akrep daima sokmaktan anlar. Onunla dostluk olmaz. Endişemiz o ki, batı batarken özellikle İslam dünyasını da ayakta bırakmak istemiyor. Nereden biliyorum? Bakın bugün Yunanistan, Portekiz, İspanya ve İtalya çok ciddi ekonomik krizlerle karşı karşıya. Artık Avrupa bu yükü kaldıracak durumda değil" dedi.
(ARÖ-FM-Y)

10.02.2013 20:32:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT