1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Soyaşad 10.yılı Kutladı

Soyaşad 10.yılı Kutladı

Soyaşad 10.yılı Kutladı
A+A-

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde faaliyet gösteren Sorgun Yazarlar Şairler Aşıklar Kültür ve Araştırma Derneği (SOYAŞAD) kuruluşunun 10. yılını kutladı. Dernek binasında düzenlenen gecede buluşan Yozgatl

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde faaliyet gösteren Sorgun Yazarlar Şairler Aşıklar Kültür ve Araştırma Derneği (SOYAŞAD) kuruluşunun 10. yılını kutladı.
Dernek binasında düzenlenen gecede buluşan Yozgatlı şair, yazar ve aşıklar, Yozgat'ın yöresel yemeği olan arabaşıdan ikram edilip, söylelen Türkülerle eğlendiler. Gecede konuşan Dernek Başkanı Durali Doğan, Sorgun Şair ve Yazarlar Derneği'ni 2003 yılında kurduklarını, aradan geçen 10 yıl gibi bir zaman diliminde Yozgat, Sorgun kültürüne hizmet noktasında önemli etkinlikler yaptıklarını belirterek "Sorgun'da her yıl Sorgun Aşıklar Bayramı düzenleyerek bunu geleneksel hale getirdik. Derneğin 10. yılını kutlama programına teşrif eden aşıklara, şairlere teşekkür ediyorum" dedi.
Dernek başkanlarının geceyle ilgili konuşmalarından sonra sazlı sözlü eğlenceye geçildi. Geceye katılan şairler kendi yazdıkları şiirleri seslendirdi.
(ÖE-AÖ-Y)

18.02.2013 17:03:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT